Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vypsaná fixa chystá vánoční koncert v pražské Lucerně

Radka Tichá

Radka Tichá

6. 12. 2012

Vypsaná fixa má pro všechny fanoušky i fanynky dárek k Vánocům v podobě koncertu v pražské Lucerně. Kdo pardubické rockery nezastihl na letních festivalech, má šanci 20. prosince.

Márdi – Vypsaná fixa Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Vypsaná fixa je oblíbenou českou hudební skupinou již od roku 1994, kdy vznikla v Pardubicích. Hrají hlavně punk, alternativní rock, nejčastěji ale bývají označování za pop punkovou záležitost. Za své působení vytvořili i několik soundtracků, naposledy k filmům Václav a Čtyři slunce.

Čtěte také o novince od Blink 182

Posluchače si získávají surrealistickými texty, napsanými perem frontmana Márdiho (Michal Mareda).  Písně odpoutávají posluchače nejen od židlí, ale i od reality a nechávají každému samostatný tok myšlenek. Fixu, stejně jako mnoho dalších punkových a punk rockových skupin, ovlivnili bostonští The Pixies. Inspiraci ale našli i v knihách Tracyho tygr od W. Saroyana nebo Sto roků samoty G. G. Márqueze.

Tuto pardubickou pecku lze potkat na mnohém větším či menším letním festivalu nejen u nás, ale i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Itálie, Německo). Za rok zvládnou objet více než sto koncertů.

Vánoční koncert v pražském Lucerna Music Baru chystají na čtvrtek 20. prosince od devíti hodin. Zazní nejen nejznámější songy, ale i nový CD singl pod názvem Podivná dvojka, jenž bude právě na zmiňovaném koncertě křtěn a dostupný k prodeji.

Jako speciální host vystoupí slovenští Chiki Liki Tu-a. Lístky lze zakoupit přímo v pražské Lucerně nebo v síti předprodejů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vypsaná fixa chystá vánoční koncert v pražské Lucerně