Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vypsaná fixa a Rybičky 48 si vybraly datum 9. 9. 2009 pro vydání CD

Martin Peška

Martin Peška

9. 9. 2009

rybicky-48Magické datum 9. 9. 2009 se stalo nejen datem zahájení oficiálního provozu portálu Topzine.cz, vybraly si ho pro vydání nového alba i hudební skupiny Vypsaná fixa a Rybičky 48.

Vypsaná fixa pokračuje ve šlépějích svých kamarádů ze skupiny Wohnout a album Klenot vydá nejprve zdarma ke stažení na internetovém webu mobilního operátora, teprve o měsíc později se dostane do prodeje na fyzickém nosiči.

„Takhle je tu ta možnost si album jednoduše stáhnout a ještě třeba za to něco dát. Když máš víc

možností, tak se můžeš různě zachovat. Každý má možnost uznat to, že nahrání desky je stejně těžký jako vykopat příkop nebo udělat zkoušku z anatomie. Rozdíl je v tom, že příkop ani zkouška nejdou vypálit a stáhnout zadarmo za jednu minutu,“ vysvětlil zpěvák Márdí.

Rybičky 48 dali přednost standardnímu vydání desky, tentokrát ovšem vychází u slovenského labelu HevHeTia, takže se podle slov kapely snáze dostane i k fanouškům na Slovensku. Na CD Viva la Revolución budou slyšet i hosté jako Michal David, Bára Zemanová nebo Jaroslav Olin Nejezcheba známý z kapel Njorek, ETC s Vladimírem Mišíkem nebo Blues Session.

Pop-punkové trio navíc zahraje na oslavě 0. narozenin portálu Topzine.cz společně s dalšími 13 kapelami 10. října v pražském Abatonu, kde hodlá natáčet i první záběry pro plánované DVD. „Určitě chceme udělat něco neobvyklého. Prostřednictvím videa vezmeme naše fanoušky podívat se i do bacstage, určitě nechceme, aby se z našeho DVD stal suchý záznam živého koncertu. Tím ani v reálu naše vystoupení nekončí,“ upřesnil se kytarista Petr Lebeda.

Skupina Toxique své fanoušky na večer 9. 9. 2009 láká do únětického Kravína, kde chce v magické datum natáčet své první DVD. Kro přijde oblečený ve stylu 30. až 80. let, měl by mít vstup na celou akci zdarma.

Foto v perexu: archív

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vypsaná fixa a Rybičky 48 si vybraly datum 9. 9. 2009 pro vydání CD