Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Východočeské divadlo zazpívá na Štědrý den. Odhalí i zvon bohyně Thálie

Kristýna Plešková

Kristýna Plešková

23. 12. 2012

FOTO: Budova Východočeského divadlaVýchodočeské divadlo Pardubice ani v roce 2012 neporuší tradice. Divadlo otevře své brány i na Štědrý den o půlnoci. Diváci se mohou těšit na neformální setkání s heci a štědrovečerní zpívání koled.

Štědrovečerní zpívání koled ve VČD

Takto vypadal orchestr, který v loňském roce doprovázel zpěv diváků. Zdroj: vcd.cz

Zpívání koled o půlnoci v divadle se stalo dlouholetou tradicí. Diváci mají příležitost zazpívat si oblíbené koledy spolu s herci. Ti stateční, kteří se odváží překonat trému a přímo na jevišti zazpívají či zahrají, získají od divadla na památku drobné dárečky. Zpěv diváků doprovodí netradiční orchestr složený ze zaměstnanců Východočeského divadla.

Vyvrcholením celého večera bude odhalení Duchovního zvonu bohyně Thálie do zvonice vedle kostela sv. Bartoloměje. Zvon vznikl na základě veřejné sbírky, která se konala před třemi roky při štědrovečerním zpívání.

Duchovní zvon bohyně Thálie

Vrcholem Štědrovečerního zpívání bude odhalení zvonu bohyně Thálie.

U odlévání zvonu mohli být diváci přítomni na Pernštýnském náměstí v září. Od té doby prošel zvon za dozoru Leticie Vávrové-Dytrychové mnohými proměnami až ke konečnému vzhledu. Zvon byl vytvořen podle výtvarného návrhu Pavla Novotného.

Nezůstane jen u koled a odhalení zvonu. Během štědrovečerního setkání zatančí a zazpívá folklorní soubor Lipka. Radost mezi lidi bude rozdávat také pardubický Lions Club, který je součástí mezinárodní organizace pomáhající postiženým.

Štědrovečerní zpívání koled

Východočeské divadlo Pardubice

Kdy: pondělí 24. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Východočeské divadlo zazpívá na Štědrý den. Odhalí i zvon bohyně Thálie