Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vybrali jsme 7 tanečních filmů. Najděte si v seznamu ten svůj rytmus

Veronika Jílková

Veronika Jílková

24. 2. 2017

Jaký taneční film byste si vybrali, kdyby v každém bylo jedno volné místo a vy si mohli zvolit ten, kde vám nejlíp padne choreografie a rytmus? Byl by to klasický Hříšný tanec nebo snad něco modernějšího jako StreetDance, jehož pokračování právě přichází do kin? Vyberte si sami a hlasujte v anketě na konci.

Taneční filmy, filmy o tancování, Flash dance

Flashdance (1983)

Z příběhu nebojácné Alex Owensové, která je přes den svářečkou a v noci mimořádnou tanečnicí v baru, se stal velmi úspěšný muzikál. Osmnáctiletá krasavice touží po jediném – dostat se na prestižní taneční konzervatoř. A proto do svého výstupu vloží úplně vše, díky čemuž dostává závěr filmu pořádné grády. Skvělý doprovod podložila slavná píseň What a Feeling.

Flashdance, Drama / Romantický / Hudební, USA, 1983, 89 min, Režie: Adrian Lyne, Hrají: Jennifer Beals, Michael Nouri, Lilia Skala, Robert Wuhl, Belinda Bauer

Taneční filmy, filmy o tancování

Hříšný tanec / Dirty Dancing (1987)

Do horského letoviska přijíždí na dovolenou čtyřčlenná rodina. Jedna dcera Lisa, stvořená pro krásu, a druhá Francis, nazývaná Baby, tatínkova holčička, která zachrání svět. V hotelu, kde se ubytují, objevuje Baby krásu latinsko-amerických tanců. Jeden večer se při žhavých rytmech seznámí s tanečním instruktorem Johnnym. Nakonec ho má zachránit na taneční soutěži, neboť jeho partnerka odpadla. Prožívá s ním první lásku a proměnu v sebevědomou ženu.

Hříšný tanec, Romantický / Drama / Hudební, USA, 1987, 96 min, Režie: Emile Ardolino, Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes, Jack Weston

Taneční filmy, filmy o tancováníSmím prosit? / Shall We Dance (2004)

John je unavený účetní, který prochází každodenní rutinou a jeho život ho začíná znavovat. Jednou na cestě z práce vidí z vlaku budovu taneční školy a v okně sedět mladou krásku. Paulina, učitelka tance, obrátí jeho život vzhůru nohama. Nejen že začne chodit na hodiny tance, aby ji lépe poznal, dokonce tuto ženu bere za svoji záchranu z problémového manželství. Díky svým tanečním pokrokům se s novými přáteli dostane až do soutěže, kde na jeho tajemství přijde i žena s dcerou.

Smím prosit?, Drama / Romantický / Komedie, USA, 2004, 100 min, Režie: Peter Chelsom, Hrají: Richard Gere, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Lisa Ann Walter, Stanley Tucci

Taneční filmy, filmy o tancováníLet’s Dance / Step Up (2006)

Tyler Gage, rebel toulající se po nocích s kamarády, jejichž motivací je zničit co nejvíce věcí, se dostane do značných problémů poté, co poškodí jeviště a rekvizity v umělecké škole. Aby svůj čin napravil, je zde nucen konat veřejně prospěšné práce.

Při umývání podlah a oken se seznámí s nadanou Norou, která se chystá na závěrečné vystoupení, jež by jí pomohlo se dostat na vysokou. Její partner se bohužel zranil, a tak se snaží ve škole vyhledat náhradu. Nikdo ale není schopen zvládnout choreografii. Až na Tylera, ze kterého se díky lásce začne stávat někdo nový, v koho Nora věří.

Let’s Dance, Drama / Romantický / Hudební, USA, 2006, 99 min, Režie: Anne Fletcher, Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Anne Fletcher, Damaine Radcliff, Rachel Griffiths

Taneční filmy, filmy o tancováníTančím, abych žil / Take the Lead (2006)

Bývalý profesionální tanečník Pierre Dulane (jehož postava je inspirovaná skutečným tanečníkem Dulanem) se rozhodne vyučovat tanec na škole v New Yorku. Jak to tak bývá, žáci vzdorují, neboť žijí jiným stylem tance, než je standard. Pierre se ale nevzdává a společně s výbušnými talenty stvoří kompletně nový styl tance.

Tančím, abych žil, Drama / Hudební, USA, 2006, 113 min, Režie: Liz Friedlander, Hrají: Antonio Banderas, Yaya DaCosta, Jenna Dewan, Dante Basco, Alfre Woodard

Taneční filmy, filmy o tancováníDokaž to! / Make It Happen (2008)

Mladá Lauryn pomáhá po smrti svých rodičů bratrovi Joelovi s provozem autoservisu, který jejich rodina provozovala. Není to ovšem to, co by chtěla do konce svého života dělat. Co nejvíce trénuje na přijímačky do taneční školy v Chicagu. Zkoušky ale neproběhnou tak, jak by očekávala, a je nucená opustit jeviště. Nemá však sílu vrátit se domů a hledá jinou možnost.

Po seznámení s Danou má kde bydlet, a dokonce má nabídku k práci jako účetní v nočním klubu. Nejen že se zde seznámí s DJ Russem, dostane se i mezi nejlepší tanečnice, na které se chodí po večerech dívat vybraná společnost.

Dokaž to!, Drama, USA, 2008, 90 min, Režie: Darren Grant, Hrají: Mary Elizabeth Winstead, Riley Smith, Tessa Thompson, Karen LeBlanc

Taneční filmy, filmy o tancováníStreetDance / StreetDance 3D (2010)

Život Carly by si přála každá dospívající dívka. Chodí s charismatickým Jayem a tančí ve skupině, která se probojovala až do finále mistrovství. Sen za vítězstvím jí ale zničí právě Jay, který skupinu opustí. Zůstává tedy na Carly, aby zbylým tanečníkům dokázala, že i ona je může přivést k výhře.

Se ztrátou nejlepšího tanečníka ale přichází i další zlomy – tanečníci přijdou o zkušebnu a sama Carly zažívá velké osobní porážky. Zachránce přichází v pravou chvíli. Učitelka baletu Helena vidí v Carly obrovskou naději a chuť něco dokázat, a tak jí poskytne prostory a pomoc. Jedinou podmínkou je spolupráce s jejími baletními studenty. Historicky první 3D taneční film přináší boj mezi tím, co milujete, a tím, co jste schopni obětovat.

Street Dance, Drama / Hudební, Velká Británie, 2010, 98 min, Režie: Max Giwa, Dania Pasquini, Hrají: Rachel McDowall, Charlotte Rampling, Nichola Burley, Patrick Baladi, Eleanor Bron

[poll id=“154″]

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 7 tanečních filmů. Najděte si v seznamu ten svůj rytmus