Vybrali jsme 7 tanečních filmů. Najděte si v seznamu ten svůj rytmus

Taneční filmy, filmy o tancování
Baby nebude sedět v koutě! Zdroj: distributor filmu

Jaký taneční film byste si vybrali, kdyby v každém bylo jedno volné místo a vy si mohli zvolit ten, kde vám nejlíp padne choreografie a rytmus? Byl by to klasický Hříšný tanec nebo snad něco modernějšího jako StreetDance, jehož pokračování právě přichází do kin? Vyberte si sami a hlasujte v anketě na konci.

Taneční filmy, filmy o tancování, Flash dance

Flashdance (1983)

Z příběhu nebojácné Alex Owensové, která je přes den svářečkou a v noci mimořádnou tanečnicí v baru, se stal velmi úspěšný muzikál. Osmnáctiletá krasavice touží po jediném – dostat se na prestižní taneční konzervatoř. A proto do svého výstupu vloží úplně vše, díky čemuž dostává závěr filmu pořádné grády. Skvělý doprovod podložila slavná píseň What a Feeling.

Flashdance, Drama / Romantický / Hudební, USA, 1983, 89 min, Režie: Adrian Lyne, Hrají: Jennifer Beals, Michael Nouri, Lilia Skala, Robert Wuhl, Belinda Bauer

Taneční filmy, filmy o tancování

Hříšný tanec / Dirty Dancing (1987)

Do horského letoviska přijíždí na dovolenou čtyřčlenná rodina. Jedna dcera Lisa, stvořená pro krásu, a druhá Francis, nazývaná Baby, tatínkova holčička, která zachrání svět. V hotelu, kde se ubytují, objevuje Baby krásu latinsko-amerických tanců. Jeden večer se při žhavých rytmech seznámí s tanečním instruktorem Johnnym. Nakonec ho má zachránit na taneční soutěži, neboť jeho partnerka odpadla. Prožívá s ním první lásku a proměnu v sebevědomou ženu.

Hříšný tanec, Romantický / Drama / Hudební, USA, 1987, 96 min, Režie: Emile Ardolino, Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes, Jack Weston

Taneční filmy, filmy o tancováníSmím prosit? / Shall We Dance (2004)

John je unavený účetní, který prochází každodenní rutinou a jeho život ho začíná znavovat. Jednou na cestě z práce vidí z vlaku budovu taneční školy a v okně sedět mladou krásku. Paulina, učitelka tance, obrátí jeho život vzhůru nohama. Nejen že začne chodit na hodiny tance, aby ji lépe poznal, dokonce tuto ženu bere za svoji záchranu z problémového manželství. Díky svým tanečním pokrokům se s novými přáteli dostane až do soutěže, kde na jeho tajemství přijde i žena s dcerou.

Smím prosit?, Drama / Romantický / Komedie, USA, 2004, 100 min, Režie: Peter Chelsom, Hrají: Richard Gere, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Lisa Ann Walter, Stanley Tucci

Taneční filmy, filmy o tancováníLet’s Dance / Step Up (2006)

Tyler Gage, rebel toulající se po nocích s kamarády, jejichž motivací je zničit co nejvíce věcí, se dostane do značných problémů poté, co poškodí jeviště a rekvizity v umělecké škole. Aby svůj čin napravil, je zde nucen konat veřejně prospěšné práce.

Při umývání podlah a oken se seznámí s nadanou Norou, která se chystá na závěrečné vystoupení, jež by jí pomohlo se dostat na vysokou. Její partner se bohužel zranil, a tak se snaží ve škole vyhledat náhradu. Nikdo ale není schopen zvládnout choreografii. Až na Tylera, ze kterého se díky lásce začne stávat někdo nový, v koho Nora věří.

Let’s Dance, Drama / Romantický / Hudební, USA, 2006, 99 min, Režie: Anne Fletcher, Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Anne Fletcher, Damaine Radcliff, Rachel Griffiths

Taneční filmy, filmy o tancováníTančím, abych žil / Take the Lead (2006)

Bývalý profesionální tanečník Pierre Dulane (jehož postava je inspirovaná skutečným tanečníkem Dulanem) se rozhodne vyučovat tanec na škole v New Yorku. Jak to tak bývá, žáci vzdorují, neboť žijí jiným stylem tance, než je standard. Pierre se ale nevzdává a společně s výbušnými talenty stvoří kompletně nový styl tance.

Tančím, abych žil, Drama / Hudební, USA, 2006, 113 min, Režie: Liz Friedlander, Hrají: Antonio Banderas, Yaya DaCosta, Jenna Dewan, Dante Basco, Alfre Woodard

Taneční filmy, filmy o tancováníDokaž to! / Make It Happen (2008)

Mladá Lauryn pomáhá po smrti svých rodičů bratrovi Joelovi s provozem autoservisu, který jejich rodina provozovala. Není to ovšem to, co by chtěla do konce svého života dělat. Co nejvíce trénuje na přijímačky do taneční školy v Chicagu. Zkoušky ale neproběhnou tak, jak by očekávala, a je nucená opustit jeviště. Nemá však sílu vrátit se domů a hledá jinou možnost.

Po seznámení s Danou má kde bydlet, a dokonce má nabídku k práci jako účetní v nočním klubu. Nejen že se zde seznámí s DJ Russem, dostane se i mezi nejlepší tanečnice, na které se chodí po večerech dívat vybraná společnost.

Dokaž to!, Drama, USA, 2008, 90 min, Režie: Darren Grant, Hrají: Mary Elizabeth Winstead, Riley Smith, Tessa Thompson, Karen LeBlanc

Taneční filmy, filmy o tancováníStreetDance / StreetDance 3D (2010)

Život Carly by si přála každá dospívající dívka. Chodí s charismatickým Jayem a tančí ve skupině, která se probojovala až do finále mistrovství. Sen za vítězstvím jí ale zničí právě Jay, který skupinu opustí. Zůstává tedy na Carly, aby zbylým tanečníkům dokázala, že i ona je může přivést k výhře.

Se ztrátou nejlepšího tanečníka ale přichází i další zlomy – tanečníci přijdou o zkušebnu a sama Carly zažívá velké osobní porážky. Zachránce přichází v pravou chvíli. Učitelka baletu Helena vidí v Carly obrovskou naději a chuť něco dokázat, a tak jí poskytne prostory a pomoc. Jedinou podmínkou je spolupráce s jejími baletními studenty. Historicky první 3D taneční film přináší boj mezi tím, co milujete, a tím, co jste schopni obětovat.

Street Dance, Drama / Hudební, Velká Británie, 2010, 98 min, Režie: Max Giwa, Dania Pasquini, Hrají: Rachel McDowall, Charlotte Rampling, Nichola Burley, Patrick Baladi, Eleanor Bron

Který taneční film se vám líbí nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

3 Comments on Vybrali jsme 7 tanečních filmů. Najděte si v seznamu ten svůj rytmus

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*