Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vrátí se Oasis? Rád bych, ale rozhodnou Gallagherovi, tvrdí baskytarista

Adam Vrána

Adam Vrána

4. 10. 2012

Britský baskytarista a bývalý člen světoznámé rockové kapely Oasis Andy Bell minulý týden uvedl, že by se rád podílel na jejím opětovném seskupení. Ne všichni členové jsou ale stejného názoru.

FOTO: Oasis

Britská skupina Oasis Zdroj: oficiální stránky kapely

Manchesterští průkopníci britpopu spolu s kapelami Blur a Pulp počátkem devadesátých let uchvátili nejprve anglickou a následně i světovou hudební scénu. V případě návratu by naplnili přání miliónů fanoušků po celém světě.

Čtěte také o novém projektu Trenta Reznora

Svůj záměr okomentoval Bell, nynější basista kapely Beady Eye, slovy: „Reunion Oasis bych si rozhodně dokázal představit. V současné době sice hrajeme bez Noela (Noel Gallagher, bývalý zpěvák a kytarista Oasis – pozn. red.), lidi nás ale pořád vnímají postaru, což pro mě má silně nostalgický význam.“

Věčné hádky

Existenci Oasis od počátku provázely neshody dvou iniciátorů kapely, bratří Noela a Liama Gallagherových. Nesmiřitelní sourozenci se často navzájem zahrnovali urážkami, které nejednou vyústily ve rvačku.

Jejich vzájemná nevraživost dostoupila vrcholu roku 2009 v Paříži, kde byl kvůli konfliktu z minuty na minutu odvolán koncert. Starší z bratří Noel oznámil den nato odchod z Oasis a začal se věnovat sólové kariéře. Liam Gallagher poté na troskách kapely založil formaci Beady Eye, která pokračuje v poměrně podobném hudebním stylu.

Podle Andyho Bella návratu Oasis nestojí v cestě ani tak neutrální postoj zbytku kapely, jako spíš nezájem ze strany Gallagherových. „Problém je u Liama a Noela. Pokud sami nechtějí, my ostatní je nutit nemůžeme,“ dodává Bell smířeně.

Noel Gallagher se minulý měsíc nechal slyšet, že s oblibou čte rozhovory se svým bratrem a baví se tím, jak ho v nich Liam pomlouvá. Dodal, že Oasis by nedal dohromady, ani kdyby na tom závisel život všech hladovějících dětí na světě. Na případný comeback si tak pravděpodobně budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vrátí se Oasis? Rád bych, ale rozhodnou Gallagherovi, tvrdí baskytarista