Menu
TOPZINE.cz
Historie módy

Vintage: Second hand, který je v módě

FOTO: Laly VintageProcházíte se po Praze a zpoza rohu na vás vykoukne cedule s nápisem Vintage. Nevšimnete si jí a jdete dál. Za dalších deset minut strávených v centru však při troše štěstí potkáte další dva takové vývěsní štíty a začnete se ptát. Co je to vintage a jak vintage styl nosit?

FOTO: Laly Vintage - obchod

Laly Vintage, Zdroj: laly.cz

Co vintage vlastně znamená a liší se nějak od obyčejného second handu? Pravdou je, že vintage jsou věci starší, a to od art deca až po módu devadesátých let. Nemusí být nutně nošené, jak je u věcí ze second handu zvykem. Nemluvě o tom, že slovo vintage zní mnohokrát lépe.

V posledních letech se trend vintage rozmohl, zřejmě kvůli tomu, aby lidé nemuseli být obětními beránky sezónních kolekcí. Vintage jim nabízí možnost oživit šatník naprosto originálním, svým původem extravagantním a jedinečným kouskem. Může to být jak náhrdelník, tak i kabelka nebo večerní šaty.

FOTO: Laly Vintage - obchod

Ve vintage obchůdcích najdete poklady

Vintage móda má v zásadě jen jediné úskalí. Když se jí do jednoho modelu navrší moc, člověk působí jako figurína ve vetešnictví. Takže pokud si nejste úplně jistí, zkuste se držet pravidla jednou a dost. Jeden vintage prvek zajistí kouzlo jedinečného detailu.

Jak na vintage?

Velmi vděčné jsou malé vintage kabelky, se kterými můžete vyrazit třeba do divadla. Většina podobných kabelek, které jsou k dostání v obyčejných buticích a ještě v dostupné cenové relaci, je naprosto otřesná. Vintage může být cestou, jak z tohoto nevkusu ven. Dalším velmi sofistikovaným způsobem, jak využít vintage, je bižuterie a šperky. Celou sadu bižuterie si můžete vzít k jednoduchému outfitu a udělat z něj něco na první pohled neobyčejného a zajímavého. Každý si vás všimne, aniž byste přehnaně usilovala o pozornost třeba příliš extravagantním outfitem nebo superkrátkou sukní.

FOTO: Laly Vintage

Stylové doplňky do divadla

V Praze je mnoho vintage butiků, stačí si jen udělat malou procházku po centru a zastavit se v tom, který se vám zamlouvá. Mezi ty nejznámější můžeme zařadit třeba Quasimodo v pasáži Platýz, Laly ve Štupartské nebo Fru Fru v ulici V Jirchářích.

Další tipy na vintage obchody v Praze

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vintage: Second hand, který je v módě