Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Víme, jak přežít nudu. Pořiďte si domácího mazlíčka nebo si zasportujte

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

29. 11. 2011

Nuda je z psychologického hlediska nepříjemným duševním stavem, v němž jedinec projevuje dlouhodobou nechuť a nezájem. Nudíte se často? Máme pro vás tři tipy, jak to změnit! 

Nudíte se? Máme pro vás tři tipy, jak to změnit, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

„Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!“ Tak zní oblíbená filmová věta. Bohužel koupě mývala zřejmě nevyřeší vaši starost s nevyužitým časem. Jdete do školy či do práce a potom zpět domů? Sednete si k počítači, ledabyle projedete internetové stránky, zjistíte, že se za dobu vaší nepřítomnosti nic zvláštního nestalo, a jdete se posadit k televizi?

V tom případě vám gratuluji, zřejmě žijete podobným způsobem jako velká část teenagerů. A jistě také víte, co vás odlišuje od té zbylé části mladých, která tímto způsobem svůj volný čas netráví, že? Jsou to koníčky.

Čtěte také: Vyžeňte nudu z postele. Máme pro vás několik tipů

Koníčky, zájmy, volnočasové aktivity. Jedni chodí sportovat, tancují, běhají, plavou, jiní se naopak věnují umělecké tvorbě či čemukoliv jinému, co dokáže zpestřit jejich čas. Volné chvíle jim zkrátka vyplňuje aktivita, jíž se mohou věnovat a která je – a to je důležité – baví! Zkuste se také poohlédnout po věcech, které vás mohou bavit.

Sportem ke zdraví a zábavě

Možná to zní strašně, ale vyrazit na hodinu za sportem dokáže užitečně a efektivně zaplácnout čas, který byste za normálních okolností strávili sledováním televize. Posilovna, tanec, plavání – záleží jen na vás, kterou činnost zvolíte.  A pokud se vám samotným nechce či máte jakýkoli blok, jděte do toho s kamarády. Čím více vás bude, tím větší legraci zřejmě zažijete.

Sportem ke zdraví a proti nudě, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

A ačkoli se zdá těžké překonat se a začít, pokud to jednou uděláte, pravděpodobně se vám na další lekce bude vstávat mnohem snadněji. A co teprve výsledky, které se dříve nebo později dostaví.

Učení nemusí být mučení

Ani to nezní příliš lákavě, a to zvlášť v případě, jedná-li se o obyčejné biflování. Naštěstí v dnešní době existuje stále se zvětšující počet zábavných forem učení, a to ať už se jedná o jazyky či cokoli jiného.

Avšak stejně jako v případě sportu, i zde může být účinek rychle znát. Baví vás jazyky? Najděte si lekci ve vašem městě, kam můžete docházet. Seznámíte se s novými lidmi, pobavíte se, zasmějete své neobratnosti a budete moci společně sledovat pokroky.

Čtěte také: O čem lžou ženy a o čem zase muži?

A pokud jste se již jako žáci základních škol trápili s jazyky, zkuste najít jiný typ učení, který vás bude bavit. Můžete se učit malovat, fotografovat, psát nebo modelovat. V dnešní době se již fantazii meze nekladou. A vadí-li vám při tvůrčí činnosti kolektiv, mrkněte na internet. Zde se totiž meze fantazii přestaly klást již dávno.

Na procházku se psem

Jestli existuje něco, co zažene nudu z vašeho života opravdu spolehlivě a na dlouhou dobu, pak je to jistě dítě na jedné straně a zvíře na druhé. Pokud se zrovna na mateřství/otcovství necítíte, zbývá vám druhá varianta – pořiďte si zvířátko!

Pořiďte si zvířátko, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

A nejlépe takové zvířátko, s nímž se dá pracovat – pejska, kočičku, papouška a podobně. Ono co si budeme vykládat, s rybičkami zrovna největší zábava není, ale se psem či s kočkou už je situace o poznání jiná. Uvidíte, že pouhý výběr zvířete vám zabere poměrně dost času, nemluvě o následné výchově, vycházkách a hrách. Váš život se tímto podstatně změní a naučíte se i jisté dávce odpovědnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, jak přežít nudu. Pořiďte si domácího mazlíčka nebo si zasportujte