Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Víme, jak budou vypadat poslední díly Harryho Pottera!

Nela Christovová

Nela Christovová

28. 1. 2010

Zatímco první část dvoudílné Relikvie smrti bude hlavně o putování známého kouzelnického tria mimo bezpečí Bradavické školy, v závěrečném díle diváky čeká velkolepé finále se spoustou bojových scén. Co na to Daniel Radcliffe, představitel Harryho Pottera?

„Je to rozhodně ten nejtěžší film, jaký lze natočit. Možná v tom se mnou někteří nebudou souhlasit. Ale pokud ty obtíže vyrovnáte vlastním nadšením, tak všechny víceméně zmizí. Když vyšla sedmá kniha, (producent) David Heyman ji dočetl o pár dní dřív než já. Zavolal mi a ptal se, jak by se mi líbilo hrát Hamleta. Neříkám, že je to úplně to samé, protože není. Hamlet je o dost těžší, ale ano, je to  jak na horské dráze,“ řekl herec pro únorové vydání magazínu Empire.

Relikvii smrti se také podle Radcliffa objevuje nejkomplikovanější scéna, kterou tvůrci od počátků Harryho Pottera natočili. „Všichni se proměňují ve mě a nikdo neví, co se děje. Já se převlékám za ostatní a oni se převlékají za mě, je to docela matoucí.“

Emma Watson, představitelka Hermiony Grangerové, potvrdila, že oba díly budou odlišné od těch předchozích. „Ty ostatní mají tuto strukturu: přijdeme do Velkého sálu a tam nás čeká uvítací řeč. A to je pryč,“ uvedla pro Total Film Magazine. Nový snímek je spíš o třech kouzelnících na útěku, odtržených od všeho co znali a co měli rádi, navíc pronásledovaných lidmi, kteří je chtějí zabít.

Film o kouzelnickém učni bude opět režírovat David Yates. Podle něj bude první část filmu dynamická a andrenalinová, zatímco druhou označuje jako působivý epos nabitý akčními scénami. Zvuková stránka byla svěřena Alexandru Desplatovi, autorovi hudby z druhého dílu ságy Stmívání.

Harry Potter a Relikvie smrti: 1. část bude mít premiéru již 18. listopadu 2010 a druhá, závěrečná část, bude představena 14. července 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, jak budou vypadat poslední díly Harryho Pottera!