Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Videomapping ve 3D se předvedl v Rotterdamu. Na sově a nosorožci

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

3. 6. 2013

Třetí dimenze videomappingu se předvedla v holandském Rotterdamu. Společnost Sober Industries tu rozehrála hru světel na dvou sochách – sově a nosorožci.

Prudce se střídající kaskády světel, stovky proměnlivých, ostře řezaných obrazců a smršť barev uprostřed nočního města. I tak se dají popsat stále populárnější videomappingové projekce, které ovšem obvykle pracují s architekturou a pohrávají si s charakteristickými prvky městských budov.

Společnost Sober Industries ve spolupráci s firmou Studio Rewind se však rozhodla jít dál a pro digitální show nechala zhotovit netradiční dvojici soch, sovu a nosorožce.

Projekce v rukou diváků

Rozměrné skulptury potom nechala pomocí reflektorů rozzářit v průběhu rotterdamské muzejní noci. Do projekce mohli zasahovat i diváci, o což se zasloužilo speciální zařízení z dílny Bruce Moerdijimana.  Na sochách se tak mohly objevit i osobní vzkazy nebo malůvky.

Čeští příznivci videomappingu si budou moct přijít na své už letos v říjnu, kdy bude Praha hostit Signal festival. Ten má být oslavou světla jako takového; videomapping v mnoha variacích tak nebude chybět. Jestli se i Praha dočká takových mágů, jako jsou právě Sober Industries, ale zatím zůstává záhadou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videomapping ve 3D se předvedl v Rotterdamu. Na sově a nosorožci