Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Videomapping ovládne Prahu. Metropoli čeká Festival světla 2013

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

10. 2. 2013

FOTO: videomappingKouzlo videomappingu jsme už mohli poznat v mnoha městech po celé republice. Na podzim se ale poprvé představí ve velkém: Praha bude hostit Signal festival, který ukáže možnosti práce se světlem.

video

Pořadatelé chystají během října 2013 hned několik videomappingových projekcí a velké množství světelných instalací v režii více než 40 domácích i zahraničních umělců. Festival však zdaleka nebude omezen na venkovní představení; diváky chce pomocí světla nalákat i do galerií nebo na koncerty.

Pro fajnšmekry by měly být připraveny i tematické semináře a workshopy. Další plánovanou zajímavostí je možnost interaktivního zapojení návštěvníků do jednotlivých instalací. To by měla umožnit speciálně vyvinutá aplikace pro smartphony, kterou pořadatelé poprvé představí v následujícím týdnu na festivalu ve Spojených arabských emirátech. [dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/videomapping-ukazky/“/] Praha tak převezme pomyslnou festivalovou štafetu po městech, jako jsou Sydney, Vancouver, Gent nebo Amsterdam.

„Prostřednictvím tohoto jedinečného festivalu světla chceme lidem představit naše město jako magický prostor, jehož dlouhá a dramatická minulost se prolíná s jeho dynamickou současností,“ říká Martin Pošta, organizátor festivalu. Světlo by mělo zaplavit jak nejznámější, turisticky vytížené lokality, tak i méně známá místa Prahy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videomapping ovládne Prahu. Metropoli čeká Festival světla 2013