Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Videomapping ovládne Prahu. Metropoli čeká Festival světla 2013

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

10. 2. 2013

FOTO: videomappingKouzlo videomappingu jsme už mohli poznat v mnoha městech po celé republice. Na podzim se ale poprvé představí ve velkém: Praha bude hostit Signal festival, který ukáže možnosti práce se světlem.

video
play-sharp-fill

Pořadatelé chystají během října 2013 hned několik videomappingových projekcí a velké množství světelných instalací v režii více než 40 domácích i zahraničních umělců. Festival však zdaleka nebude omezen na venkovní představení; diváky chce pomocí světla nalákat i do galerií nebo na koncerty.

Pro fajnšmekry by měly být připraveny i tematické semináře a workshopy. Další plánovanou zajímavostí je možnost interaktivního zapojení návštěvníků do jednotlivých instalací. To by měla umožnit speciálně vyvinutá aplikace pro smartphony, kterou pořadatelé poprvé představí v následujícím týdnu na festivalu ve Spojených arabských emirátech.  Praha tak převezme pomyslnou festivalovou štafetu po městech, jako jsou Sydney, Vancouver, Gent nebo Amsterdam.

„Prostřednictvím tohoto jedinečného festivalu světla chceme lidem představit naše město jako magický prostor, jehož dlouhá a dramatická minulost se prolíná s jeho dynamickou současností,“ říká Martin Pošta, organizátor festivalu. Světlo by mělo zaplavit jak nejznámější, turisticky vytížené lokality, tak i méně známá místa Prahy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videomapping ovládne Prahu. Metropoli čeká Festival světla 2013