Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

VIDEO: Univerzita ve Zlíně láká na striptýz. Absolventi kritizují výuku

Martin Peška

Martin Peška

27. 10. 2011

Moderní umění v 90 sekundách. Tak se jmenovala prezentace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), na které absolventka Antonie Urbancová předvedla striptýz. Ne všichni studenti jsou ale z výuky na UTB nadšení.

video
play-sharp-fill

Prezentace měla být údajně natočena studenty Fakulty multimediálních komunikací jako propagační takzvané virální video, za které měla škola podle webu reflex.cz zaplatit 40 tisíc korun.

Ačkoliv video za několik málo dní viděli na nejrůznějších internetových videoportálech desetitisíce lidí, ozvali se absolventi, kterým se tento druh propagace školy nelíbí.

Rozhodujete se, kam na vysokou? Sledujte náš speciál!

„Univerzita by se spíš měla zamyslet, jestli by nebylo lepší vložit peníze a energii do toho, aby její přednášky za něco stály. Když si vzpomenu, jak to tam probíhalo s výukou filmařiny, tak tyhle investice mají dost hořkou příchuť. Příště by třeba za sto tisíc mohli nainstalovat kamery na dámských záchodcích. Možná by to získalo i milion kliknutí,“ vyjádřil na Facebooku svůj názor Robin Kašpařík.

FOTO: Robin KašpaříkKašpařík, který nyní pracuje na filmu Jsem brána podle literární předlohy Stephena Kinga, na UTB vystudoval režii a scenáristiku. Cení si však zejména zkušeností získaných díky účasti na natáčení francouzského thrilleru La Proie režiséra Erica Valetta a práci na natáčení filmu Dívka a kouzelník režiséra Juraje Herze. V roce 2009 natočil horor Seance, který získal ceny za nejlepší krátký film na festivalech v USA a Jižní Africe.

Do kvality výuky na UTB se po Kašpaříkovi opřel i Vojtěch Veškrna: „Souhlasím. Jen si nejsem jist, jestli místní vedení vůbec chápe pojem kvalitní výuka. Za ty tři roky, co jsem tam absolvoval, mi přišlo, že nikdo neví, jak by to mělo vlastně vypadat.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Univerzita ve Zlíně láká na striptýz. Absolventi kritizují výuku