Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Seriál Heuréka pokračuje! Podívejte se na svatbu robota a domu

Jan Neuman

Jan Neuman

16. 7. 2011

Počátkem prosince si tvůrci i herci seriálu Heuréka udělali pauzu, která se protáhla až do tohoto pondělí. Tvůrci se však nad diváky a fanoušky smilovali a po pro někoho nekonečné prodlevě znovu vysílají.

Idylka? Nenechte se zmást, čtvrtá série bude plná zvratů a napětí, Zdroj: distributor seriálu

Když v roce 2006 začali Andrew Cosby a James Paglia vytvářet svůj příběh o městě, ve kterém se dennodenně dějí technické zázraky, patrně netušili, že se seriál stane tak oblíbeným.  A v dnešní době má na svém kontě již tři a půl série a divákům se chystají naservírovat zbývající část série čtvrté. Toužebně očekávaný start této druhé poloviny se uskutečnil 11. července epizodou s názvem Liftoff.

Na co se navazuje?

Počátkem čtvrté série se na oslavě zakladatelů města stane nehoda, díky níž se šerif Carter (Colin Ferguson), Alison (Salli Richardson-Whitfield), zástupkyně šerifa Jo Lupo (Erica Carra), Henry (Joe Morton) a Fargo (Neil Graiton) vrátí v čase. Dostanou se do okamžiku, kdy byla Heuréka teprve stavěna, a proto se všemožně snaží zabránit tomu, aby změnili budoucnost a tím i své osudy.

Naneštěstí však potkají doktora Granta (James Callis), který jim sice pomůže se znovu dostat do svého času, avšak vydá se tam s nimi. Tím změní běh dějin a i osudy všech zúčastněných. Ti se snaží přizpůsobit se svým novým rolím a zatajit svému okolí, že jsou poněkud odlišní, než které znali. A Zane (Niall Matter) již něco tušit začíná.

Po vánočním dílu se hrdinové Heuréky vrátili znovu do svých obvyklých rolí a vše se vrátilo do starých kolejí. Znovu se zachraňují životy, a tentokrát dokonce dvojici hlavních hrdinů. Aby toho nebylo málo, hned na začátek epizody si scenáristé připravili netradiční svatbu, jejíž výsledek bude rovněž nepříliš vídaný. A koncem epizody tvůrci zdůrazní to, že budoucnost nebude pro Heuréku vůbec lehká. Pro diváka to znamená jediné, napětí, napětí a zase napětí.

Felicia Day, tentokrát jako vědkyně

Oživením celé série by se měla stát nová herecká osobnost, která se objeví již v další epizodě s názvem Reprise. Je jí Felicia Day, známá pro své role v The Guild nebo kultovní Buffy, přemožitelce upírů. Zde si zahraje poněkud nervózní a roztěkanou doktorku Holly Martin. Do Heuréky přichází jako zapálená mladá vědkyně. S nadšením sobě vlastním, zajímající se o vše, co se ve městě děje. Podaří se jí zde najít nový domov i rodinu, kterou tak postrádá? A začlení se mezi zdejší obyvatele a vědce? Inu, to ukáže teprve čas.

Ale ani čtvrtá série by neměla být konečná, neboť ohlášena je již série pátá, jejíž první díl by se měl jmenovat Solve the Imposible. Již samotný název napovídá, že by se mělo znovu jednat o dělenou epizodu, a je tedy nasnadě očekávat emoce a napětí. A kdo ví, třeba se Heuréce podaří dosáhnout v počtu sérií magického čísla sedm. Oblibu a základnu fanoušků na to Heuréka určitě má, a všichni bychom jí to moc přáli.

Heuréka – město divů (Eureka)

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, 2006, 42 min

Režie: Jefery Levy, Michael Lange, David Straiton, Michael Nankin, Robert Lieberman, Mike Rohl, Michael Grossman, Eric Laneuville, Peter O’Fallon, Bryan Spicer, Fred Gerber, Paul Holahan, Matt Earl Beesley, Ernest R. Dickerson, Michael Robison, Oz Scott, Jeff Woolnough, Matthew Diamond
Hrají: Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d’Abo, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Dignard, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, Kaley Cuoco, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Seriál Heuréka pokračuje! Podívejte se na svatbu robota a domu