Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Red Hot Chili Peppers v novém klipu ukáží své čtyři pokoje

Redakce

Redakce

27. 1. 2012

Americká funk rocková kapela Red Hot Chili Peppers ve středu zveřejnila nový videoklip k singlu Look Around.

Red Hot Chili Peppers Zdroj: redhotchilipeppers.com

Název songu Look Around je k pojetí klipu více než výmluvný: divák se během celého videa točí dokola a má možnost sledovat, co se děje ve čtyřech různých místnostech.

Každá místnost patří jednomu členovi Red Hot Chili Peppers, který ji využívá, jak nejlépe umí. A podle vyjádření muzikantů každá z nich skutečně odpovídá povaze hudebníka, kterému patří.

Klip vznikl pod taktovkou Roberta Halese, jenž v minulosti například režíroval klipy Britney Spears či Kid Rocka. Podle Halese bylo natáčení náročné, protože dění v pokojích se natáčelo na čtyři kamery současně.

„Kluci měli jasnou představu, jak chtějí klip natočit, a tak to také udělali. Byl to skvělý zážitek a jsem hrdý na to, co jsme společně vytvořili,“ vyjádřil se režisér na adresu kapely, jež bude 14. dubna ve společnosti skupin Guns´n´Roses či Beastie Boys uvedena do rock´n´rollové Síně slávy.

Kiedis se zranil, data evropských koncertů zatím zůstávají

Song Look Around z aktuálního alba I´m with You poprvé zazněl 5. května minulého roku ještě před zraněním frontmana kapely Anthonyho Kiedise.

Anthony se postupně zotavuje ze zákroku, kdy mu lékaři operovali rozdrcenou sezamskou kůstku, která blokovala pohyblivost šlachy v noze.

Čtěte také: Red Hot Chili Peppers zahrají v srpnu v Praze

Právě Kiedisovo zranění je příčinou odložení termínů americké tour kapely, kterou Redhoti plánovali už na začátek ledna. Fanoušci o své oblíbence nepřijdou, jen si musí počkat do dubna.

Čeští fanoušci mohou být zatím v klidu – termíny evropské tour se nemění a neočekává se jakékoliv odložení koncertů.

Tohle léto Red Hot Chili Peppers chystají návrat i do Velké Británie a Irska, aby zde odehráli tři obrovské koncerty konané pod širým nebem. Kapela se objeví 23. června v britském Knebworth Parku, o den později vystoupí na fotbalovém stadionu v Sunderlandu a 26. června pak vše vygraduje v irském Dublinu v Croke Parku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Red Hot Chili Peppers v novém klipu ukáží své čtyři pokoje