Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: PC hra Half-Life bude zřejmě zfilmována. Mrkněte na ukázku

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

4. 12. 2011

Half-LifeO filmu k oblíbené akční počítačové hře Half-Life mluvili fanoušci již dlouho. A nyní, po více jak deseti letech od vydání první série, se jeden z příznivců rozhodl vytvořit video na motivy hry.

Half-Life

Akční počítačová hra Half-Life, Zdroj: ofic. stránky

Počítačová hra Half-Life byla v roce 1998 vyvinuta firmou Valve Software a vydaná společností Sierra Studio. Získala mnoho ocenění od herních kritiků, samotných hráčů a byla vyhlášena i množstvím herních časopisů po celém světě akční hrou roku. Existují na ni stovky modifikací, které ji upravují. Mezi nejznámější patří například Counter-Strike.

Čtěte více: Také seriál Mortal Kombat: Legacy vznikl z fanouškovského videa

Hlavní postavou hry je sedmadvacetiletý fyzik-teoretik Gordon Freeman, který pracoval v laboratořích v Black Mesa, kde došlo k nehodě. Byl tak vytvořen teleport mezi Zemí a planetou Xen a skrze něj začali útočit neznámí tvorové, což však rozhodně nebylo účelem teleportu. Hráč bývá často označován za zachránce světa před Combine, i když vlastně vpád nepřátelských vojáků zapříčinil.

„Návrat do původního Half-Life po více než deseti letech od vydání nijak neodpovídá mým vzpomínkám. Grafika je v porovnání s dnešními hrami strašlivá, ale před lety mne to ohromilo. Tohle video pracuje s kontrastem. Spojil jsem živou akci a počítačově generované prostředí, které vytváří napůl realistický vzhled,“ vysvětluje autor videa, který si přezdívá Infectious Designer.

Čeští příznivci jsou však k právě vyrobenému možnému traileru spíše skeptičtí a na webových portálech zaměřených pro účely této hry projevují k videu víceméně negativní postoje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: PC hra Half-Life bude zřejmě zfilmována. Mrkněte na ukázku