Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Matt Harding podlehl kouzlu hudby a protančil celý svět. To musíte vidět!

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

12. 7. 2011

foto Matt HardingHudba dokáže s lidmi udělat divy. Tentokrát ukázala svou moc na Mattovi. Ten se hudbě oddal, odhodil veškerý ostych a za čtrnáct měsíců protancoval čtyřicet dva zemí na všech sedmi kontinentech.

foto Matt Harding

Matt Harding při svém tanci, Zdroj: oficiální stránky Matta Hardinga

Matt Harding je obyčejný povaleč ve středním věku z Connecticutu. Původně pracoval v Austrálii, kde vymýšlel počítačové hry. Pak ale svůj život přehodnotil a uvědomil si, že existuje ještě jedna věc, která mu chybí k naplnění smyslu jeho bytí. Bylo to cestování. Matt vybral své úspory a odjel na delší cestu do Asie.

Cestoval s průvodcem, se kterým se během cesty dobře poznal. Když byli po několika měsících cesty v Hanoi, průvodce dostal nápad – nechtěl už Matta fotografovat v nejrůznějších městech, a tak mu řekl: „Proč si támhle nestoupneš a nezatančíš ten svůj tanec. Já to natočím.“

Video s Mattovým tancem se stalo internetovým fenoménem. Vytvořil se řetězec lidí, kteří si ho přeposílali po e-mailech, Matta znal téměř každý a jeho tanec se stal kultovním. Tanec, který Matt ve svém videu předvádí, se skládá z několika jednoduchých, směšných a možná i trochu přihlouplých poskoků a gest. Rozhodně ale plní svou funkci a rozzáří i ty nejsmutnější obličeje.

Matt se stal jedinečnou osobností internetové zábavy. Jeho úspěch dosáhl takového stupně, že ho oslovili lidé ze Stride Gum. Domluvili se s Mattem, že vycestuje ještě jednou – tentokrát bude ale jeho cesta delší (kolem celého světa) a bude se více tančit. Matt nabídku přijal a rozjel se za zábavou. Navštívil dokonce i Českou republiku (Praha roku 2003 – pozn. red.).

Čtěte také: Tanec Praha 2011 předvede i show se sklenicí na hlavě

Tancoval a tancoval, ale při svém tanci si připadal trochu opuštěný. Rozhodl se proto, že svou radost z tance bude sdílet s ostatními lidmi. Zveřejňoval informace o zastávkách své cesty a lidé se k jeho tanci přidávali. Už nešlo jen o Mattův směšný tanec. Z nevinného nápadu jednoho znuděného průvodce se tak stal celosvětový taneční maratón, který pobavil a pozitivně nabil nespočet lidí. Nyní můžeme jen doufat, že Matt Harding usilovně přemýšlí nad dalším projektem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Matt Harding podlehl kouzlu hudby a protančil celý svět. To musíte vidět!