×
TOPZINE.cz

VIDEO: Letní filmová škola se přehoupla do své druhé poloviny

FOTO: Letni filmova skola

Letní filmové vyučování v Uherském Hradišti už má víc než polovinu za sebou. Úternímu a středečnímu programu dominovaly seriál Hořící keř, ocenění pro Pedra Costu i doprovodné akce.

video

Perličkami v programu dvou posledních červencových dní na festivalu Letní filmová škola byly seriál Hořící keř, dokument Hledá se prezident nebo klasika Sunset Blvd. Zajímavé projekce doplnil neméně záživný doprovodný program. Nechyběla ani řada filmových hostů.

Mezi nimi chyběl ze zdravotních důvodů Vojtěch Jasný, kterému měla být při projekci Všech dobrých rodáků předána další z výročních cen Asociace českých filmových klubů. „Jasný je v současné chvíli v péči lékařů a ti mu naordinovali stoprocentní klid, což vylučuje jakékoliv cestování,“ uvedla ředitelka festivalu Radana Korená.

Bez problémů bylo naopak předání ocenění Pedru Costovi. „Pedro Costa je režisér vyznačující se specifickou, velmi kompaktní filmografií. Zkoumá vztah dokumentu a fiktivního filmu,“ uvedl šéfdramaturg filmové školy Jan Jílek. Costu výroční cena potěšila. „Mám moc rád ceny. Většinou dostávám spíš ty malé, ale o to příjemnější. Taky je dostávám na nejpříjemnějších místech,“ řekl portugalský režisér.

První srpnový den nabídl zajímavé české snímky Šmejdi nebo Ve stínu. Na poslední dva dny festivalu je připravena mimo jiné projekce dramatu Krev mojí krve, z klasických snímků vyzdvihneme Schindlerův seznam a Pianistu. V programu se navíc znovu objeví jméno Vojtěcha Jasného, tentokrát jako hlavního protagonisty dokumentu Život a film.

FOTO: Marek Malůšek, Zdroj: Asociace českých filmových klubů; VIDEO: Jitka Lanšperková, Veronika Svobodová, TOPZINE.CZ

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..