Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: I Ježíš měl svého Terminátora. Mrkněte na fiktivní trailer

Marek Benda

Marek Benda

18. 4. 2012

OBR: Terminator SchwarzeneggerJežíš Nazaretský byl již na plátně ukřižován Melem Gibsonem, zrazen černošským Jidášem nebo zcela nahrazen rádoby prorokem Brianem. Ale co kdyby ho měl chránit robot z budoucnosti? A co třeba samotný Terminátor?

video
play-sharp-fill

V době, kdy ještě nebylo jasné, zdali Terminátor dodrží svůj slib a skutečně se vrátí, vznikl fiktivní trailer na třetí pokračování jedné z nejlepších sci-fi. Tentokrát se chráněným subjektem stal samotný Ježíš. Právě ze spojení zdánlivě nevyhnutelného osudu Spasitele a jasně daného smyslu existence robota ze Skynetu pramení humorné situace.

Čtěte více: Jak si vedl Terminátor v TOP filmových robotů?

Terminátotovi byl navíc automaticky dodán talent na suché hlášky. Když se setká se třemi králi, ironicky se jich zeptá, zdali nejsou nějací mudrcové. Nebo například nemůže pochopit, proč by neměl zabíjet ostatní lidi. Jeho neustále dotazování se „proč?“ by přivedlo do blázince i svatého. Třešničkou na dortu je třikrát zabitý Jidáš.

OBR: Terminator Schwarzenegger

Jen ten Ježíš chybí. Zdroj: distributor filmu

„Neboj se, on se vrátí,“ utěšuje na konci Terminátor plačící ženu. Třetí pokračování skutečně přišlo, byl natočen i čtvrtý díl (Arnold Schwarzenegger na 99 procentech chyběl), a dokonce se jedná o tom, že přijde díl pátý. Jestli tak skutečně bude, to ví jen Ježíš.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: I Ježíš měl svého Terminátora. Mrkněte na fiktivní trailer