Menu
TOPZINE.cz
Apetit

VIDEO: Filmaři přidají do Čapkovy Války s mloky dvě nové postavy

Martin Peška

Martin Peška

19. 10. 2011

!Exkluzivně!Redakce FANZINE.cz exkluzivně jako jediná obdržela pozvání na kamerové zkoušky k filmu Válka s mloky. Konkrétně na role dvou hlavních postav, které v Čapkově knižní předloze nenajdete.

video
play-sharp-fill

Anička a Šami, to by měly být úplně nové postavy ve Válce s mloky, tedy alespoň v té filmové. Producent filmu Jiří Košťál prozradil, že půjde o role, které budou diváky provázet dějem.

Podívejte se: Takhle by mohla vypadat Praha ve filmu Válka s mloky

Mezi kandidáty na roli Šamiho jsme na kamerových zkouškách zastihli mladého herce Filipa Cíla. Toho tým režiséra Krejčího a producenta Košťála obsadil už do role hlavního hrdiny Rybliho v českém 3D fantasy snímku Poslední z Aporveru, jehož premiéra je naplánovaná na 22. března příštího roku.

Známe jméno prvního potvrzeného herce

Začátkem srpna proběhlo první kolo castingů ve studiu Bavaria v Mnichově, z něhož vzešlo první oficiálně potvrzené jméno herce. Dvaapadesátiletý německý herec Matthias Hues by měl hrát ve filmu Válka s mloky kuchaře na holandské lodi Kandong Bandoeng kapitána J. van Tocha.

FOTO: Herec Matthias Hues jako klingonský generál

Takhle vypadal Matthias Hues jako klingonský generál ve filmu Star Trek VI: Neobjevená země z roku 1991, Zdroj: Paramount Pictures

Hues byl jako mladík úspěšný německý atlet, který se k herectví dostal bez jakýchkoli předchozích zkušeností díky roli Yuriho v akčním film Karate tiger 2: Zuřící blesk, kde měl hrát původně Jean-Claude Van Damme.

Čtěte také o obsazení filmu Expendables. Van Damme bude komplet potetovaný

Největší úspěch je téměř dva metry vysokému německému rodákovi připisován ve filmu Temný anděl z roku 1990, kde si zahrál zlého mimozemšťana, který hned v úvodu prohlásí legendární větu: Já přicházím v míru. Tuzemští fanoušci sci-fi si ho mohou ale také pamatovat jako klingonského generála z filmu Star Trek VI: Neobjevená země.

Co o filmu zatím víme?

Premiéra: Pravděpodobně na podzim 2013
Jazyk: Angličtina
Scénář: Jana Ozoráková
Hudba: Ondřej Brousek
Počítačové animace: Studio Trixter (Německo)
Lokalita natáčení: Německo, Polsko, Thajsko, Česko
Rozpočet: Okolo 10 milionů eur
Režie a produkce: Tomáš Krejčí

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Filmaři přidají do Čapkovy Války s mloky dvě nové postavy