Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Český lego Forrest bodoval mezi nejlepšími 60vteřinovými remaky

Jan Novotný

Jan Novotný

9. 4. 2012

FOTO: Lego Forrest GumpJediný Čech Petr Brunner s lego snímkem Forrest Gump ve finále celosvětové soutěže Jameson Done in 60 seconds nezvítězil. Zato ale ohromil ajťáka Chrise O’Dowda sedícího v porotě.

video
play-rounded-fill

Výsledky Done In 60 Seconds byly v Londýně slavnostně vyhlášeny v rámci filmových cen Jameson Empire Awards, udělovaných čtenáři známého filmového časopisu Empire. A právě tam se samouk Petr Brunner se svým šedesátivteřinovým Forrestem Gumpem, vítězným snímkem v české verzi soutěže, dostal.

Přečtěte si, jak vůbec vypadal minulý ročník soutěže Za 60 vteřin do Varů

V odborné porotě seděli kromě našincem okouzleného Chrise O’Dowda (známého ze seriálu IT Crowd) taky režisér Gareth Edwards nebo editor magazínu Empire Mark Dinning. Nakonec však vyhrála kazašská parodie na oscarovou Černou labuť.

Dále bylo mezi konkurenty možno vidět například ruskou verzi Pirátů z Karibiku, perverzního Střihorukého Edwarda z Bulharska či Královu řeč. Na londýnské ceny byli logicky nejvíce nominováni Britové. „Jak je vidět, britské snímky vládly filmovému světu nejen v uplynulém roce, ale vévodí mu také dnes,“ pochvaloval si Dinning.

Projekt Done In 60 Seconds je soutěží probíhající již několik let po téměř celém světě a od roku 2011 také v České republice. Soutěž je součástí globálního projektu, kterou pořádá značka Jameson a časopis Empire mezinárodně. U nás ji znáte pod názvem Za 60 vteřin do Varů.

Do dalšího ročníku soutěže se mohou přihlásit všichni talentovaní filmoví fanoušci a možní budoucí režiséři. Kritérium je jednoduché. Zpracovat svůj oblíbený film do pouhých 60 vteřin, a to pokud možno vtipně, poutavě a umělecky. Do letošního ročníku se můžete na oficiálních stránkách Jamesonu hlásit už od 18. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Český lego Forrest bodoval mezi nejlepšími 60vteřinovými remaky