Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Victoria’s Secret Fashion Show: Topmodelky předvedly modely za miliony

Petra Červená

Petra Červená

17. 1. 2012

Přehlídky Victoria’s Secret se neobejdou bez pompéznosti, slavných modelek a umělců. Ani u kolekce pro letošní léto tomu nebylo jinak. Na mole zazářilo více než 38 modelů v celkové výrobní hodnotě 12 milionů dolarů.

FOTO: spring 2012 Victoria's Secret

Anděl může být celý neonový nebo jako víla, která se po dotyku rozplyne, Zdroj: cbs.com

Značka Victoria’s Secret vznikla v roce 1977 v San Francisku v Kalifornii. Založil ji Roy Raymond, který změnil styl, prostředí a přístup k prodeji spodního prádla, aby se už zejména muži necítili trapně při nákupu pro své partnerky v prostorách obchodního domu. V roce 1982 svou firmu Roy prodal společnosti The Limited.

Tajemství úspěchu

Victoria’s Secret se v posledních několika letech soustřeďuje i na parfémy, kosmetiku, módní doplňky, plavky a další výrobky.

V roce 1995 představila Victoria’s Secret svou první velkolepou módní přehlídku, která běžela v hlavním vysílacím čase americké televize.

FOTO: spring/summer 2012 Victoria's Secret

V moři splynou Angels s rybami, na souši a ve tmě svítí do dálky

Opulentní akce s komplikovanými kostýmy zvýrazňujícími a vyzdvihujícími lesk spodního prádla s pomocí dokonale vypracované scénografie dokázala přilákat publicitu, celebrity a stát se jednou z nejznámějších značek spodního prádla. Každý rok má jiné téma a každý rok se na takovou událost těší média, zákaznice a obdivovatelé značky.

Andílci Victoria’s Secret

Původní Angels byly tváří reklamní kampaně v roce 1997. Staly se jimi modelky Helena Christensen, Karen Mulder, Daniela Peštová, Stephanie Seymour a Tyra Banks.

Jejich sestava se za ta léta obměnila již několikrát, mezi andílky patří i Chanel Iman, Lily Aldridge, Adriana Lima, Miranda Kerr nebo Alessandra Ambrosio.

FOTO: spring 2012 Victoria's Secret

I s černou lze zazářit

Poslední show byla rozdělena na šest částí s názvy Ballet, Super Angels, Passion Play, Angels Aquatic, I Put a Spell on You a Club Pink.

Na modelech nesměly chybět brokát, hedvábí, vyšívané korzety, krajka a drahé blýskavé kamínky. Modrý model s efektní černou krajkou doplňovalo bolerko s límcem a rukávy podobnými okvětním lístkům rudé růže.

Podívejte se, jak Angels natáčely v centru Prahy

Tyrkysový model byl posetý kamínky se sukní, lehkou a průsvitnou jako svatební závoj. Andělská křídla, mezi která se dostala i inkoustově modrá pírka, nadnášela model s baletní sukní s bílými pírky. Baletní část měla křídla motýlí, Club Pink zase neonová srdce.

FOTO: spring/summer 2012 Victoria's Secret

I baletky dotančily k Victoria’s Secret

Další model křídla postrádal a byl situován do počátku 20. století s deštníky a rukavičkami, jen to spodní prádlo bylo proklatě svůdně současné.

Celá fashion show byla jako každý rok úchvatná. Kritici nikdy neopomenou poukázat na nedostatky, ale jaká andělská žena by dokázala odolat Victoria’s Secret?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Victoria’s Secret Fashion Show: Topmodelky předvedly modely za miliony