Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Veronika Kubařová o Westernstory: Není to jako Limonádový Joe

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

23. 5. 2011

!Exkluzivní rozhovor!Veronika Kubařová si zahrála po boku Karla Rodena, Elišky Balzerové nebo nyní Pavla Landovského. Jaké to bylo, spolupracovat s velkými hvězdami? A jestlipak má ráda Limonádového Joea? To se dozvíte v našem rozhovoru!

Ve filmu Westernstory ztvárnila koňařku Marcelku, Zdroj: distributor filmu

Veronika Kubařová patří mezi těch pár českých hereček, jejichž věk začíná dvojkou, ale přesto se už objevily v několika známých filmech a rozhodně si neutržily ostudu. Loni to byly Ženy v pokušení, letos rovnou dva filmy. Kromě chystaných Lidic se objevila i v komedii Westernstory. Stala se tak filmovou partnerkou nejen Vojty Dyka, ale i Petra Vondráčka.

Jaká je vaše role ve filmu Westernstory? Přihlásila jste se o ni sama, nebo byla konkrétně vám nabídnuta?

Ve Westernstory hraju Marcelku, dívku místního lamače srdcí Presleyho. Je to koňařka a hraje indiánku v místních představeních. O tuhle roli jsem si ale rozhodně neřekla, to bych ani nedokázala a nemám to ráda. Zúčastnila jsem se konkurzu.

Westernstory ale zatím ovace nesklízí. Přečtěte si i filmovou recenzi!

Ve filmu hrajete vedle Pavla Landovského, Pavla Zedníčka nebo Boba Klepla. Nedělali si z vás občas legraci, když jsou to vyhlášení vtipálci?

Humor Boba Klepla mám hrozně ráda. A hrozně ráda jsem i sledovala Hádej, kdo jsem, kde byl on i Petr Vondráček, který hraje ve Westernstory Presleyho. Takže jsem si užívala pozorovat ho na place. A pan Landovský, to je pochopitelně kapacita. Je to svérázný muž, který nás skutečně dokázal rozesmát.

Jak byste charakterizovala humor ve Westernstory? Pro jaké diváky je film určený?

Je tam víc poloh humoru. Ale myslím, že převládá parodie, místy groteska. Jsou k tomu voleny i příslušné herecké prostředky. Pak je tam další rovina, a to romantická. Myslím, že se to bude líbit lidem, kteří se chtějí pobavit, zastavit se a zvolnit tempo.

Další westernovou parodií je i slavný Limonádový Joe. Máte ráda tento film?

Mám, ale je to asi jediný western, který jsem viděla celý.

Co má Westernstory společného s Limonádovým Joem?

Já bych to zas až tak moc nesrovnávala. Westernstory není western, je to příběh z westernového městečka. Ze současnosti, o lidech, kteří si na western hrají, takže je to vlastně trochu jiná kategorie.

V Ženách v pokušení jste ztvárnila pár s Vojtou Dykem, nyní s Petrem Vondráčkem. Jací jsou tito mladí herci a často idoly dívek?

To nemůžu! Nemůžu je srovnávat. Každý je jiný, ale musím tedy říct, že jsou oba neskutečně krásní muži, v tom mám štěstí! A navíc jsou milí a vtipní. Smyslu pro humor si u mužů hrozně cením!

Westernstory

Komedie
Česko, 2011, 96 min

Režie: Vlastimil Peška
Hrají: Mário Kubec, Veronika Kubařová, Petr Vondráček, Bohumil Klepl, Pavel Zedníček, Eva Lesáková, Kristýna Leichtová, Matouš Ruml, Pavel Landovský, Martin Havelka, Petra Molnárová, Tereza Grygarová-Groszmannová, Dita Kaplanová, Daniel Volný, Radovan Král, Filip Kaňkovský, Zdeněk Maryška, Miroslav Táborský, Zdeněk Junák, Lucie Svobodová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veronika Kubařová o Westernstory: Není to jako Limonádový Joe