Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Velikonoční obilí je out! Letos vedou řeřicha a pažitka!

Eva Mácová

Eva Mácová

20. 4. 2011

Nejen že zelená uklidňuje a působí blahodárně na nervy, ale v tomto případě opravdu prospívá zdraví! Vždyť kdo z vás si z tradičního květináče s ječmenem udělá chutnou svačinku? Předpokládám, že málokdo. Dejte se s námi na zahradničení, které vás bude stát minimum námahy, a jehož výsledek je jistý!

Řeřicha a pažitka. Dvě zelené rostlinky, které jsou nejlepší na čerstvém chlebu s máslem. Svůj šmrnc ale neztratí ani v různých pomazánkách, salátech nebo obyčejných míchaných vajíčkách. Na okně vypadají reprezentativně a rostou vám doslova před očima!

Jak tedy na ně? Zatímco pažitku je podle všech ukazatelů snadnější koupit za pár korun už vyrostlou v květináči a potom ji na okně jen zavlažovat a zkracovat jí sestřih, řeřicha je věc cti. Kdo nezasadil, nepochopí.

Semínka nasypeme na mokrou vatu, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Semínka nasypeme na mokrou vatu, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Nejdůležitější je mít semínka, samozřejmě. Běžně jsou k dostání v obchodních řetězcích, drogeriích a zahrádkářských potřebách. Potom je nutné vlastnit vatu, či něco podobného, a nějaký kelímek.

Do nádobky (misky, talířku, kelímku, deklíku, vršku…) položíme vatu po celém dně. Důkladně ji polijeme vodou a nasypeme na ni rovnoměrně semínka. A to je všechno. Můžete na sebe být hrdí, zvládli jste to!

Pažitka a řeřicha se hřejí na sluníčku, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Pažitka a řeřicha se hřejí na sluníčku, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Teď už jen postavit na okno a čekat a čekat. A hlavně zavlažovat a zavlažovat! Řeřicha by nikdy neměla být nasuchu! Při vlévání vody ale postupujte opatrně, ať se vám ještě neuchycená semínka neshrnou na jednu velkou hromadu.

Asi do dvou týdnů můžete očekávat zelenou sklizeň vlastnoručně vypěstovaných vitamínů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoční obilí je out! Letos vedou řeřicha a pažitka!