Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vánoční trhy ve Vídni 2011. Prožijte na každém rohu tradiční kouzlo Vánoc

Eva Chytková

Eva Chytková

20. 12. 2011

FOTO: Věnec před radnicíNejznámějšími vánočními trhy jsou ty před radnicí. Stačí ovšem projít menší vídeňská náměstí nebo známé budovy a odtrhnout se od houfů lidí a můžete prožít to pravé kouzlo Vánoc.

FOTO: Věnec před radnicí

Před trhy u radnice je postaven obří adventní věnec, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Vídeňská radnice je krásnou dominantou vídeňského Innere Stadt (vnitřního města). Proto se tedy stává centrem předvánočních adventních dnů. Trhy trvají již od poloviny listopadu, ale nejživější jsou právě před Štědrým dnem. Před budovou radnice se nachází více než 150 stánků nabízejících nejčastěji občerstvení v podobě různých cukrovinek, ovoce a hlavně punče.

Uvnitř radnice se ukrývají roztomilé dětské dílny, které poslouží jako zahřátí před vídeňskou zimou, ale i jako dávka odreagování.

FOTO: Stánky na vánočních trzích

Stánky na vánočních trzích jsou pojaty v duchu starobylosti, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Nedaleko od Rathausplatz můžete navštívit trochu komornější a méně pompéznější vánoční trhy na náměstí Marie Terezie. Návštěvníky zde láká vánoční vesnička. Mezi produkty, které se zde prodávají, jsou většinou originální řemeslné výrobky.

Chcete proniknout do časů císařských Vánoc, zkuste navštívit trhy v Schönbrunnu

Vídeň je velké město dbající na tradici, proto se zde nachází vánoční stánky a prodejci na každém rohu, respektive náměstí. Alternativní vánoční trhy nabízí Karlovo náměstí, nepochybně starovídeňský trh nesmí chybět na Freyungu nebo zimní trh v Prateru před obřím ruským kolem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční trhy ve Vídni 2011. Prožijte na každém rohu tradiční kouzlo Vánoc