×
TOPZINE.cz

Vídeň nabízí mnohem více než jen tradiční vánoční trhy před radnicí. Zmapovali jsme pro vás terén

FOTO: SchönbrunnVídeň je proslavená svými vánočními trhy před známou budovou radnice již několik let. Ale proč ji ještě navštěvovat a co dalšího můžeme v tomto císařském městě vidět?

FOTO: Schönbrunn
Zámek Schönbrunn, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Vídeň jako většina měst o Vánocích pořádá vánoční trhy. Jejich střediskem jsou ty proslavené, velké a tradiční před radnicí. Jako každý rok je tu velký výběr vánočních ozdob a pochoutek všeho druhu. Bohužel kvůli jejich známosti se rok co rok sjíždí čím dál více turistů a procházka mezi stánky se může podobat velké tlačenici.

Co třeba Schönbrunn?

Zámek Schönbrunn je jen několik zastávek metra nedaleko centra Vídně. Je atraktivní nejen v letních měsících, kdy jeho zahrady září barvami, ale naopak poskytuje své kouzlo i v zimě. Nejkrásněji vyniká tehdy, je-li celý pokrytý sněhem a zahrady spolu s Gloriettou v bílé pokrývce jen vyniknou. Navíc před zámkem stojí velký vánoční strom a konají se zde měnší vánoční trhy, které jsou pojaty velmi tradičně s přehlídkou řemesel. Specialitu, kterou si zde můžete zakoupit a nikde jinde po Vídni již zřejmě ne, je karamelový punč.

[album:

V centru města mimo tedy obvyklé trhy u radnice narazíte snad na každém menším náměstí na vánoční trhy.

Každý z nich se může pochlubit jinou ojedinělostí. Za zmínku stojí trhy na Karlsplatz nebo Michaelplatz. Jedny z nejroztomilejších trhů jsou vánoční stánky v malých uličkách vybíhajících z Burggasse od přírodovědného muzea směrem k Volkstheater. Komorní atmosféra a skoro žádní lidé vás přímo unesou.

Zámek Schönbrunn byl dříve letním sídlem císaře. Byl postaven Johannem Bernhardem Fischerem z Erlachu na zakázku Karla VI. na konci 17. století. Svou monumentálností měl překonat Versailles. Čas zde ráda trávila císařovna Sisi se svým manželem Františkem Josefem I., jejichž pokoje jsou při prohlídce k vidění. Součástí rozlehlého parku je několik staveb a také zoologická zahrada.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..