Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vídeň nabízí mnohem více než jen tradiční vánoční trhy před radnicí. Zmapovali jsme pro vás terén

Eva Chytková

Eva Chytková

19. 12. 2010

FOTO: SchönbrunnVídeň je proslavená svými vánočními trhy před známou budovou radnice již několik let. Ale proč ji ještě navštěvovat a co dalšího můžeme v tomto císařském městě vidět?

FOTO: Schönbrunn

Zámek Schönbrunn, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Vídeň jako většina měst o Vánocích pořádá vánoční trhy. Jejich střediskem jsou ty proslavené, velké a tradiční před radnicí. Jako každý rok je tu velký výběr vánočních ozdob a pochoutek všeho druhu. Bohužel kvůli jejich známosti se rok co rok sjíždí čím dál více turistů a procházka mezi stánky se může podobat velké tlačenici.

Co třeba Schönbrunn?

Zámek Schönbrunn je jen několik zastávek metra nedaleko centra Vídně. Je atraktivní nejen v letních měsících, kdy jeho zahrady září barvami, ale naopak poskytuje své kouzlo i v zimě. Nejkrásněji vyniká tehdy, je-li celý pokrytý sněhem a zahrady spolu s Gloriettou v bílé pokrývce jen vyniknou. Navíc před zámkem stojí velký vánoční strom a konají se zde měnší vánoční trhy, které jsou pojaty velmi tradičně s přehlídkou řemesel. Specialitu, kterou si zde můžete zakoupit a nikde jinde po Vídni již zřejmě ne, je karamelový punč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vídeň nabízí mnohem více než jen tradiční vánoční trhy před radnicí. Zmapovali jsme pro vás terén