Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoční trhy v Brně 2011. Navštivte trhy na náměstích či v podzemí

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

15. 12. 2011

Brno, stejně jako další velká města, zahltila předvánoční horečka. Vyměňte shon v obchodních centrech za klidnou procházku po vánočních trzích. Poradíme, kde to stojí za to.

FOTO: Brněnské Vánoce

Vánoční trhy v Brně mají své kouzlo, Zdroj: tradicnivanoce.cz

Tradiční Brněnské Vánoce organizuje turistické centrum města Brna na náměstí Svobody, v Radnické ulici v Mincmistrovském sklepě a také v Labyrintu pod Zelným trhem. A i v letošním roce mají návštěvníkům co nabídnout.

Náměstí Svobody

Nejoblíbenějšími vánočními trhy jsou ty na náměstí Svobody. Najdete zde na šedesát stánků nabízejících dárkové předměty, produkty řemeslníků a samozřejmě občerstvení. Dominantou náměstí je v těchto dnech šestnáctimetrový vánoční strom, pod nímž probíhá tradiční sbírka Českého červeného kříže.

Přečtěte si, jaké další předvánoční aktivity Brno nabízí

Svoboďák se letos také pyšní největším betlémem ve své historii, figurek je v něm tentokrát 72, což je o dvě víc než v loňském roce. „Nebude chybět ani Zoo koutek, Ježíškova pošta a Vánoční expres pro nejmenší děti,“ vyjmenovává další lákadla Petra Kačírková, ředitelka TIC města Brna. Trhy jsou samozřejmě doprovázeny kulturním programem.

FOTO: Brnenske Vanoce

Vánoční strom se stal sousedem hodinového stroje, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Na trzích můžete také přispět na dobrou věc. Mezi 14. a 16. prosincem bude dětem umožněno povozit se na živém velbloudovi. Cena jízdy bude dobrovolná a výtěžek poputuje na charitu. 23. prosince v poledne se bude opět podávat dobročinná vánoční polévka. Výtěžek z této akce bude určen na výcvik vodicího psa.

Trhy na náměstí Svobody můžete navštívit každý den od 9:00 do 21:45, kdy ohlásí jejich konec trubač. Stánky budou otevřeny do 23. prosince, některé s občerstvením zde zůstanou až do 1. ledna.

Labyrint pod Zelným trhem

Letos se poprvé vánoční trhy uskuteční i v Labyrintu pod Zelným trhem. Každý pátek a sobotu od 10:00 do 18:00 se navíc mohou návštěvníci dostat do prostor, které jsou zpravidla pro veřejnost nepřístupné.

Předvánoční otevírací doba Labyrintu pod Zelným trhem je od úterý do neděle od 9:00 do 18:00. O víkendu je otevřeno až do 21:00.

FOTO: Vylidněný Zelný trh v Brně

Dřívě vylidněný Zelný trh je nyní plný vánočních stánků, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Stará radnice

Na Staré radnici si mohou návštěvníci vychutnat bohatý vánoční program. Připraveny jsou vánoční dílny, adventní prohlídky města nebo poslední možnost návštěvy vyhlídkové věže před rozsáhlou rekonstrukcí. To vše doplní vánoční stánky v Radnické ulici.

Vánoce, kam se podíváš

Kromě zmíněných trhů, jež se konají v rámci Brněnských Vánoc, můžete v Brně navštívit i další vánočně laděná tržiště. Pohádkové Vánoce podle Josefa Lady můžete zažít na Zelném trhu, Vánoce na Moraváku pak zase logicky na Moravském náměstí.

Ani brněnské výstaviště vánoční náladě neunikne. Vánoční trhy zde odstartovaly 9. prosince a potrvají až do 18. prosince. Celodenní vstupenka vás vyjde na 20 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční trhy v Brně 2011. Navštivte trhy na náměstích či v podzemí