Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Vánoční dárky na poslední chvíli. Vybrali jsme 10 knižních tipů pro maminky

Redakce

Redakce

19. 12. 2012

Originální vánoční dárek? Otázka, kterou si klademe zřejmě všichni. Kniha zní možná trochu jednoduše, ale je třeba uznat, že tento papírový dárek v sobě skrývá vždy nové dobrodružství. Vybírat můžete z pestré nabídky knihkupců, a pokud na poslední chvíli hledáte dárek pro maminku, přinášíme pár tipů.

FOTO: Vánoce

Vánoční dárek? Zkuste naše knižní tipy., Zdroj: sxc.hu

Madeleine Albrightová: Pražská zima

Milovnice autobiografických románů si přijdou na své u knihy Madeleine Albrightové s názvem Pražská zima. Albrightová v knize vzpomíná na své dětství na pozadí událostí válečného i poválečné Československa. Kniha přináší působivou dobovou fresku obohacenou o lidský rozměr niterného svědectví bývalé ministryně zahraničních věcí USA i rodilé Češky.

Anthony Horowitz: Dům hedvábí

Z detektivních titulů vyniká například příběh Sherlocka Holmese s tajemným názvem Dům hedvábí. Anthony Horowitz, renomovaný autor thrillerů, detektivek i předloh k seriálům s detektivní tématikou přináší nová dobrodružství slavného detektiva. Dokáže Sherlock Holmes odhalit spiknutí včas a zabránit tak rozpadu britské monarchie?

Belinda Bauerová: Vřesoviště

Milovnice psychologických thrillerů určitě nadchne kniha z pera Belindy Bauerové nesoucí název Vřesoviště. Vynikající prvotina vypráví o dvanáctiletém Stevenu Lambovi, který se vydává po stopách temné minulosti své rodiny, aby prolomil rodové prokletí. Příběh se odehrává v romantické krajině Exmoorských vřesovišť.

Pamuk Orhan: Muzeum nevinnosti

Romantičky budou prolévat slzy u knihy Muzeum nevinnosti. Autorem je držitel Nobelovy ceny za literaturu a známý turecký spisovatel Pamuk Orhan. Melancholický příběh nenaplněné lásky Kebala a Füsun původem z nižší vrstvy musí skončit tragicky. Přeživší Kebal založí muzeum, ve kterém vystavuje své vzpomínky na svou ztracenou lásku, které evokují ztracené časy, kdysi slavného a vyspělého Istanbulu.

FOTO: Vanoce

Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce.

Katherine Pancolová: Žluté oči krokodýlů

Ani románem Žluté oči krokodýlů určitě nešlápnete vedle. Kniha Katherine Pancolové vypovídá o spletitém vztahu dvou sester. Krásná Iris přiměje svou sestru Josephine, aby napsala román, který pak Iris vydává za svůj. Josephine však díky vypočítavosti své sestry vše prohlédne a napříč úskalím, kterým musí čelit, vnitřně roste a nalézá sama sebe.

Ruth Fieldová: Dámy v běhu

Recept na krásu, jiskru v očích, sebevědomí a životní elán se skrývá v knize Ruth Fieldové s názvem Dámy v běhu. Fieldová patří mezi autorky populárně naučné literatury a v tomto díle hledá základ pro spokojený život v pravidelném běhání. Tímto sportem se nejen přiblížíte vysněné štíhlé postavě, ale běh přináší i další výhody, jako je zdravý spánek, radost ze sebe sama i snazší zvládání životních nezdarů.

FOTO: Fotografie z filmu Králova řeč (2010)

Peter Conradi, Mark Logue: Králova řeč

Příběh knihy Králova řeč přenese děj do zákulisí australské monarchie 1. poloviny 20. století, kdy dojde k nesourodému přátelství mezi logopedem a mladším členem britské panovnické rodiny. Kniha Marka Loguea a Petera Conradiho se stala předlohou pro veleúspěšný stejnojmenný film s Colinem Firthem v hlavní roli.

Petr Havlíček: Jídlo jako životní styl

Co člověk, to názor. Že by příručka Jídlo jako životní styl konečně přišla s uspokojivým vysvětlením o neustále omílaných tématech, jako je dieta a zdravý životní styl? Do knihy vtiskla své zkušenosti dvojice koučů v oblasti zdravé výživy – Petr Havlíček a Petra Lamschová.

Čtěte také: Známe nejlepší vánoční dárky pro studenty. Nechte se inspirovat

Roman Vaněk: Kouzlo kuchyně Čech a Moravy

Pro hospodyňky a milovnice dobrého jídla je tu kuchařka, která doslova odhaluje Kouzlo kuchyně Čech a Moravy. Napsal ji známý kuchař Roman Vaněk. Kniha navazuje na kuchařský bestseller Poklady klasické české kuchyně. V obsáhlém pokračování z dílny Pražského kulinářského institutu je však více než 200 klasických i nových receptů české a moravské kuchyně doprovázených fotografiemi.

St John Greene: Mámin seznam

Pokud jste si z předchozí nabídky stále pro maminku nic nevybrali, kniha Mámin seznam bude trefou do černého. Matka dvou malých synů onemocní rakovinou a rozhodne se sepsat seznam, který má připravit děti i manžela na život bez ní. Tento dojemný příběh je vyprávěn prostě, věcně a v závěru se objeví i útěšná jiskra naděje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční dárky na poslední chvíli. Vybrali jsme 10 knižních tipů pro maminky