×
TOPZINE.cz

Vánoční dárky na poslední chvíli. Vybrali jsme 10 knižních tipů pro maminky

FOTO: Vánoce
Pojďme se vánočně naladit písní!

Originální vánoční dárek? Otázka, kterou si klademe zřejmě všichni. Kniha zní možná trochu jednoduše, ale je třeba uznat, že tento papírový dárek v sobě skrývá vždy nové dobrodružství. Vybírat můžete z pestré nabídky knihkupců, a pokud na poslední chvíli hledáte dárek pro maminku, přinášíme pár tipů.

FOTO: Vánoce
Vánoční dárek? Zkuste naše knižní tipy., Zdroj: sxc.hu

Madeleine Albrightová: Pražská zima

Milovnice autobiografických románů si přijdou na své u knihy Madeleine Albrightové s názvem Pražská zima. Albrightová v knize vzpomíná na své dětství na pozadí událostí válečného i poválečné Československa. Kniha přináší působivou dobovou fresku obohacenou o lidský rozměr niterného svědectví bývalé ministryně zahraničních věcí USA i rodilé Češky.

Anthony Horowitz: Dům hedvábí

Z detektivních titulů vyniká například příběh Sherlocka Holmese s tajemným názvem Dům hedvábí. Anthony Horowitz, renomovaný autor thrillerů, detektivek i předloh k seriálům s detektivní tématikou přináší nová dobrodružství slavného detektiva. Dokáže Sherlock Holmes odhalit spiknutí včas a zabránit tak rozpadu britské monarchie?

Belinda Bauerová: Vřesoviště

Milovnice psychologických thrillerů určitě nadchne kniha z pera Belindy Bauerové nesoucí název Vřesoviště. Vynikající prvotina vypráví o dvanáctiletém Stevenu Lambovi, který se vydává po stopách temné minulosti své rodiny, aby prolomil rodové prokletí. Příběh se odehrává v romantické krajině Exmoorských vřesovišť.

Pamuk Orhan: Muzeum nevinnosti

Romantičky budou prolévat slzy u knihy Muzeum nevinnosti. Autorem je držitel Nobelovy ceny za literaturu a známý turecký spisovatel Pamuk Orhan. Melancholický příběh nenaplněné lásky Kebala a Füsun původem z nižší vrstvy musí skončit tragicky. Přeživší Kebal založí muzeum, ve kterém vystavuje své vzpomínky na svou ztracenou lásku, které evokují ztracené časy, kdysi slavného a vyspělého Istanbulu.

FOTO: Vanoce
Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce.

Katherine Pancolová: Žluté oči krokodýlů

Ani románem Žluté oči krokodýlů určitě nešlápnete vedle. Kniha Katherine Pancolové vypovídá o spletitém vztahu dvou sester. Krásná Iris přiměje svou sestru Josephine, aby napsala román, který pak Iris vydává za svůj. Josephine však díky vypočítavosti své sestry vše prohlédne a napříč úskalím, kterým musí čelit, vnitřně roste a nalézá sama sebe.

Ruth Fieldová: Dámy v běhu

Recept na krásu, jiskru v očích, sebevědomí a životní elán se skrývá v knize Ruth Fieldové s názvem Dámy v běhu. Fieldová patří mezi autorky populárně naučné literatury a v tomto díle hledá základ pro spokojený život v pravidelném běhání. Tímto sportem se nejen přiblížíte vysněné štíhlé postavě, ale běh přináší i další výhody, jako je zdravý spánek, radost ze sebe sama i snazší zvládání životních nezdarů.

FOTO: Fotografie z filmu Králova řeč (2010)

Peter Conradi, Mark Logue: Králova řeč

Příběh knihy Králova řeč přenese děj do zákulisí australské monarchie 1. poloviny 20. století, kdy dojde k nesourodému přátelství mezi logopedem a mladším členem britské panovnické rodiny. Kniha Marka Loguea a Petera Conradiho se stala předlohou pro veleúspěšný stejnojmenný film s Colinem Firthem v hlavní roli.

Petr Havlíček: Jídlo jako životní styl

Co člověk, to názor. Že by příručka Jídlo jako životní styl konečně přišla s uspokojivým vysvětlením o neustále omílaných tématech, jako je dieta a zdravý životní styl? Do knihy vtiskla své zkušenosti dvojice koučů v oblasti zdravé výživy – Petr Havlíček a Petra Lamschová.

Čtěte také: Známe nejlepší vánoční dárky pro studenty. Nechte se inspirovat

Roman Vaněk: Kouzlo kuchyně Čech a Moravy

Pro hospodyňky a milovnice dobrého jídla je tu kuchařka, která doslova odhaluje Kouzlo kuchyně Čech a Moravy. Napsal ji známý kuchař Roman Vaněk. Kniha navazuje na kuchařský bestseller Poklady klasické české kuchyně. V obsáhlém pokračování z dílny Pražského kulinářského institutu je však více než 200 klasických i nových receptů české a moravské kuchyně doprovázených fotografiemi.

St John Greene: Mámin seznam

Pokud jste si z předchozí nabídky stále pro maminku nic nevybrali, kniha Mámin seznam bude trefou do černého. Matka dvou malých synů onemocní rakovinou a rozhodne se sepsat seznam, který má připravit děti i manžela na život bez ní. Tento dojemný příběh je vyprávěn prostě, věcně a v závěru se objeví i útěšná jiskra naděje.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..