Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Saint-Rémy-de-Provance najdete blázinec i scenérie Van Gogha

Redakce

Redakce

12. 6. 2012

Vincent van Gogh, obraz Obilné pole a zamračená oblohaNavštivte krásné a zároveň nešťastné místo pro člověka, který se zde léčil a maloval. Můžete vidět místa, podle kterých Van Gogh tvořil své slavné obrazy.

Levandulová pole v Provance

Levandulová pole v Provance. Zdroj: sxc.hu

Provence je krásná vždy. Nejvíc kouzlená je ovšem na jaře nebo na podzim. Je to místo plné vůně levandule a otisků slavného malíře, který byl génius ve svém řemesle.

V Provence si užijete hojně cykloturistiky, vína a příjemného koupání.

Po stopách malíře Van Gogha

FOTO: Kaple v Saint-Rémy

Kaple v Saint-Rémy dle Gogha. Zdroj: wikimedia.org

Slavný malíř se léčil v tomto městečku ze svých depresí v psychiatrickém centru v Klášteře Svatého Pavla v Saint Rémy de Provence. Tato budova zde stojí stále a vidět v ní můžete také vany na koupele s poklopy, ve kterých se koupal i Van Gogh. Ve studené vodě, nikoliv v horké, jak by tomu nasvědčovaly poklopy.

V okolí pak můžete navštívít místa, kde jsou nainstalovány kopie obrazů a vy před sebou vidíte přesně to, co malíř namaloval. Po trase, která trvá asi hodinu, jsou reprodukce 21 jeho obrazů.

Za svůj zdejší pobyt namaloval přes 150 pláten, které můžete vidět v centru umění Centre d´Art Présence Van Gogh.

Poznejte též známá místa v Provence, kde se vznikaly slavné filmy

V městečku si můžete také zarybařit či projet se na koni. Blízkost hor a moře je okouzlující. Asi kilometr od Saint Rémy najdete Augustův oblouk z roku 20 před n.l. Hned vedle je Mausoleum des Jules.

Dále zde najdete rodný dům proroka Nostradama. V nedalekém městě Arlés zase leží několik římských památek nebo Constantinovy lázně. Místní atmosféra vás určitě pohltí stejně jako známého malíře.

Saint-Rémy-de-Provence – Dolní Provence
Městečko, které má 11 000 obyv., ležící na úpatí Alpill a 20 km od Avignonu

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

V Saint-Rémy-de-Provance najdete blázinec i scenérie Van Gogha