×
TOPZINE.cz

The Grande Mothers Re: Invented, skupina bývalých členů kapely Franka Zappy, vystoupí v Praze

foto z koncertu skupiny Grande Mothers Re: InventedPod názvem The Grande Mothers Re: Invented vystoupí 31. března v pražském Retro Music Hall bývalí muzikanti skupiny Mothers of Invention, skupiny, kterou založil v 60. letech významný americký rockový skladatel Frank Zappa.

foto z koncertu skupiny Grande Mothers Re: Invented
Grande Mothers Re: Invented, Zdroj: oficiální myspace stránky kapely

Zappovské kapely do České republiky v posledních letech jezdí poměrně často. Důvodů k tomu je hned několik. Ten první je, že v České republice má Frank Zappa velmi početné řady fanoušků a pranic na tom nemění to, že je už téměř dvacet let mrtev. Druhým důvodem je, že Frank Zappa ve své kapele velmi často obměňoval své muzikanty a z těchto početných řad bývalých kapelníků se formují různé koncertní sestavy hrající Zappovu hudbu.

Skupinu Grande Mothers Re: Invented tvoří muzikanti ze starší generace zappovských hudebníků z let šedesátých, klávesový veterán Don Preston, saxofonista, flétnista a zpěvák Napoleon Murphy Brock a baskytarista Roy Estrada. Sestavu pak doplňují z mladší generace kytarista Robbie Mangano a bubeník Christopher Garcia.  Oba tito muzikanti však hráli buď přímo s Frankem Zappou či jeho přítelem, nedávno zesnulým Captainem Beefheartem, takže tato hudba jim rozhodně není cizí. „Můžete očekávat neočekávané! Ale hlavně inteligentní rokenrol“, vzkazuje Don Preston fanouškům.

Vstupenky koupíte za 390 korun online zde

Základní sestava kapely zde byla v roce 2003 ještě pod názvem Grandmothers bez Dona Prestona a předvedla nám tehdy velmi vydařený koncert. Diváci se mohou těšit na showmana Napoleona Murphy Brocka, který kromě toho, že je úžasný zpěvák a hráč na různé dechové nástroje, se stará o typicky zappovské divadelní pojetí koncertu.

Dona Prestona jsme naposledy mohli vidět v srpnu roku 2009 v pražském Lucerna Music Baru s jinou partičkou s názvem Project-Object, a přestože již drobnému klávesistovi pomalu táhne na osmdesátku, nemá to žádný vliv na jeho excelentní styl hraní.

Frank Zappa byl známý tím, že kromě toho, že byl velmi přísným vedoucím kapely, si vždy uměl vybrat velmi dobré muzikanty. Proto můžeme jistě očekávat velmi kvalitní koncert a všem vřele doporučuji navštívit 31. března pražskou Retro Music Hall. Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodeji za 390 korun.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..