Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Malajsii navštivte nevšední muzeum a nahlédněte tak do života koček

Redakce

Redakce

11. 12. 2011

FOTO: Kočky mají své místo ve vitríně.Už jste někdy zaslechli, že by měly kočky své muzeum, kde by je návštěvníci obdivovali? Jedno takové muzeum mají v Malajsii. Unikátní kočičí muzeum se jmenuje The Cat Museum of Kuching.

FOTO: Kočky v Malajsii přinášejí štěstí

Kočky v Malajsii přinášejí štěstí, Zdroj: youtube.com

V Malajsii se traduje pověra, že kočky mohou lidem přinést štěstí. Trochu tajemná pověra vedla k tomu, že lidé v Malajsii překládají město Kuching jako Kočičí město. Pokud někdy navštívíte tuto  jedinečnou atrakci, naleznete zde několik kusů kočičích sošek, které vyplňují prostory města Kuching. Muzeum bylo vybudováno na počest jména města Kuching. Malajští obyvatelé věří, že kočky hrají v jejich životech důležitou roli.

Muzeum dává na odiv pestrou škálu kočičích artefaktů

Neobvyklá památka byla slavnostně otevřena roku 1993 a od svého otevření se stala velice známou a populární destinací pro milovníky koček po celém světě.

Můžete tu zhlédnout přes 2 000 předmětů týkajících se samozřejmě kočičích miláčků a všeho, co je s nimi spjato. Výstava je ale něčím významnějším než jen pouhou sbírkou artefaktů. Muzeum se soustřeďuje na různé druhy víry obklopující kočky a také se zaměřuje na kočičí historii.

FOTO: Soška jedné z koček

Soška jedné z koček

Muzeum nabízí nespočet ukázek, ale jen jedna z nich je více než fascinující. Je jí mumifikovaná egyptská kočka, která pochází z doby okolo roku 3500 před Kristem. Také zde můžete obdivovat exemplář nejvíce oceňované kočky, Felis badia. Tento druh kočky se vyskytuje v džunglích v Borneu. Můžete se kochat kočičími soškami, které mají svůj původ v různých kulturách a nechybí ani kočičí fotky, plakáty a známky.

Pro obdivovatele všeho kočičího bude skvostná kočičí atrakce zajisté přínosem. Pokud se rozhodnete muzeum navštívit, budete mít možnost nabýt cenných znalostí o kočičí historii a roli koček v lidském životě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Malajsii navštivte nevšední muzeum a nahlédněte tak do života koček