Menu
TOPZINE.cz
Zajímavosti ze světa hudby

V letošním roce nejvíc vydělali Bon Jovi

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

30. 12. 2010

FOTO: Kapela Bon JoviMožná to bude trochu překvapení, nicméně je to tak. Bon Jovi v roce 2010 z hudebních hvězd vydělali na svém turné nejvíce. Předstihli tak AC/DC, U2 i Lady Gaga. A to navzdory tomu, že se jejich poslední album neprodávalo tolik jako ty předchozí.

FOTO: Bn Jovi

Finančně nejúspěšnější kapela roku 2010, Zdroj: myspace.com

S celkovými 201 miliony dolarů, které Bon Jovi vydělali na svém turné, zaujali první místo v žebříčku nejvýdělečnějších hvězd hudebního světa v letošním roce. Přitom jejich poslední album The Circle z roku 2009 nedosáhlo ani zlaté desky, natož platinové. Přesto bylo na jejich koncertech vyprodáno a kapela tak dosáhla velkého výdělku. V průběhu turné odehráli například dvanáct koncertů v Londýně, kde si je přišlo poslechnout přes 180 tisíc fanoušků. A nejen oni mohli slyšet známou píseň z jejich posledního alba – We Weren’t Born to Follow.

Na druhém místě skončila australská skupina AC/DC, která za rok vydělala 177 milionů dolarů. Hned za těmito rockery se umístili irští U2 s výdělkem 160 milionů dolarů. Obě tyto kapely této částky dosáhly především svými koncerty v zahraničí. Za zmínku určitě stojí určitě fakt, že právě skupina U2 loni tento žebříček vedla, když na svých vystoupeních opět převážně v zahraničí vydělala částku přes 300 milionů dolarů.

Tyto tři kapely za sebou nechaly nejen Metallicu, ale také Lady Gaga. Popová zpěvačka sice absolvovala bezmála 140 vystoupení, což je mnohem více než u výše zmíněných kapel, vydělala však na nich dohromady jen 133 milionů dolarů, díky kterým se umístila na pátém místě.

Do první desítky se dostal také Paul McCartney, který skončil na osmém místě, nebo Eagles, kteří se umístili hned za ním na místě devátém. TOP 10 uzavřel bývalý frontman kapely Pink Floyd Roger Waters.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V letošním roce nejvíc vydělali Bon Jovi