Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Číně mají problém s nezadanými. Posílají je na svatební trh v Šanghaji

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

17. 4. 2012

Proudící davy lidí se zastavují u vyvěšených listů papíru. Číňanka hledá pravou lásku, stojí na jednom z nich. Vítejte na šanghajském trhu pro vdavekchtivé.

video
play-sharp-fill

Být single je v Šanghaji komplikovaná záležitost, která může mít často negativní sociální dopad. I to je důvod, proč na místní svatební trh každý víkend přicházejí stovky rodičů, kteří se snaží udělat svým potomkům co nejlepší reklamu a najít jim tak partnera.

Podívejte se také na top místa pro nejkrásnější svatbu

V Číně je u dívek obvyklé, že se vdají brzy poté, co přesáhnou 20 let, u mužů se počítá s vhodným věkem na ženění mezi 20. a 30. rokem života. Často se počítá s tím, že se budoucí partneři seznámí již na střední škole, popřípadě na univerzitě.

Samotní nezadaní nemají často na hledání ideálního protějšku čas, neboť jsou časově vytíženi kvůli svému zaměstnání či studiu. Právě proto za ně přebírají zodpovědnost rodiče. Ti se snaží najít jim ne jen tak ledajakého, ale skutečně toho pravého přítele, respektive přítelkyni.

Čtěte také: Svatba na zámku nebo v dole? Naše památky jsou volně k dispozici

Mnoho mladých sice považuje tento postup za ztrapňující, to ale na jejich rodiče nemá výrazný vliv. Ti totiž touží vidět své potomky co nejdříve po boku někoho hodného jejich postavení.

Netradiční trh v čínské metropoli je tak pravidelně o víkendu plný tisíců papírů s údaji o věku, výšce, vzdělání, ale třeba i výšce platu nezadané osoby. Šance najít si touto formou životního partnera není příliš vysoká, z velké návštěvnosti je ale patrné, že rodiče svůj boj za vdané a ženaté potomky nevzdávají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Číně mají problém s nezadanými. Posílají je na svatební trh v Šanghaji