×
TOPZINE.cz

Užijte si noční metro. Stanice Florenc se projednou otevře veřejnosti

FOTO: MetroDostat se na běžně nepřístupná místa pražského metra můžete v noci z 1. na 2. prosince. Pro zájemce z řad veřejnosti je totiž připravena prohlídka zázemí stanice metra linky C Florenc.

FOTO: Metro Florenc
Florenc je přestupní stanicí linek B a C, Zdroj: sxc.hu

„Cílem této akce je ukázat cestujícím místa, kam se běžně nedostanou. Budou si tak moci například prohlédnout měnírnu a systém napájení pražského metra, strojovnu eskalátorů a zabezpečovací systém metra nebo vstoupit do kolejiště,“ uvedl Petr Malík, vedoucí oddělení marketingu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Prohlídka potrvá asi dvě hodiny a pro účastníky bude samozřejmě připraven odborný výklad. Budete moci vstoupit také do větrací šachty nebo si prohlédnout čerpací stanici a vzduchotechniku metra. Těšit se můžete i na ukázku řízení vlaků.

Návštěvníky noční exkurze čeká fyzicky náročnější cesta, nemohou se jí tedy účastnit lidé s omezenou pohyblivostí. Vstup se nedoporučuje ani klaustrofobikům a alergikům na prach. I když by prohlídka byla zajímavá pro děti, vzít je s sebou nemůžete, protože podmínkou účasti je dosažení 18-ti let. Doporučuje se vzít si baterku a rukavice a samozřejmě také vhodnou obuv a oblečení.

Očekává se, že o akci bude velký zájem. Z bezpečnostních důvodů je ale samozřejmě počet účastníků prohlídky omezen, takže se na všechny zájemce nedostane. Snad bude Dopravní podnik tuto zajímavou akci opakovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..