×
TOPZINE.cz

Užijte si noční metro. Stanice Florenc se projednou otevře veřejnosti

FOTO: MetroDostat se na běžně nepřístupná místa pražského metra můžete v noci z 1. na 2. prosince. Pro zájemce z řad veřejnosti je totiž připravena prohlídka zázemí stanice metra linky C Florenc.

FOTO: Metro Florenc
Florenc je přestupní stanicí linek B a C, Zdroj: sxc.hu

„Cílem této akce je ukázat cestujícím místa, kam se běžně nedostanou. Budou si tak moci například prohlédnout měnírnu a systém napájení pražského metra, strojovnu eskalátorů a zabezpečovací systém metra nebo vstoupit do kolejiště,“ uvedl Petr Malík, vedoucí oddělení marketingu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Prohlídka potrvá asi dvě hodiny a pro účastníky bude samozřejmě připraven odborný výklad. Budete moci vstoupit také do větrací šachty nebo si prohlédnout čerpací stanici a vzduchotechniku metra. Těšit se můžete i na ukázku řízení vlaků.

Návštěvníky noční exkurze čeká fyzicky náročnější cesta, nemohou se jí tedy účastnit lidé s omezenou pohyblivostí. Vstup se nedoporučuje ani klaustrofobikům a alergikům na prach. I když by prohlídka byla zajímavá pro děti, vzít je s sebou nemůžete, protože podmínkou účasti je dosažení 18-ti let. Doporučuje se vzít si baterku a rukavice a samozřejmě také vhodnou obuv a oblečení.

Očekává se, že o akci bude velký zájem. Z bezpečnostních důvodů je ale samozřejmě počet účastníků prohlídky omezen, takže se na všechny zájemce nedostane. Snad bude Dopravní podnik tuto zajímavou akci opakovat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..