Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Uvádíme 5 důvodů, proč jít na FAMUfest 2012. Dorazí i Wes Anderson

Redakce

Redakce

14. 11. 2012

Od 15. do 17. listopadu proběhne v prostorách Nové scény Národního divadla další ročník přehlídky studentských filmů, tentokrát pod názvem FAMUfest Noir. Těšit se můžete na více než stovku filmů, doprovodný program a jednoho váženého hosta.

video
play-rounded-fill

Letošní ročník FAMUfestu Noir se ponese v duchu setkávání a diskuzí s filmaři, odborníky i filmovými fanoušky. Nová scéna se na tři dny promění ve vesmírnou loď, se kterou proletíte mladou filmovou tvorbou a lehce se tak přenesete do jiné galaxie. Už to je jeden z důvodů, proč navštívit FAMUfest Noir.

Informace o festivalu FAMUFEST Noir
Doba trvání: 15. až 17. listopadu
Místo: Nová scéna Národního divadla v Praze
Vstupné: 150 Kč na den (50 Kč projekce, 100 Kč hudba; studenti AMU 80 Kč hudba, projekce zdarma). Vstup na dopolední projekci od 11 do 13 hodin zdarma

1. Wes Anderson

Americký režisér Wes Anderson byl dvakrát nominovaný na Oscara a je podepsaný například pod filmy Až vyjde měsíc, Život pod vodou nebo Taková zvláštní rodinka. Ve čtvrtek v 19 hodin se zúčastní slavnostního zahájení, ale ještě před tím bude mít od 13 hodin masterclass, kde účastníkům festivalu představí své filmy a tvůrčí postupy.

2. Studentské filmy

Na festivalu se představí necelá stovka filmů od studentů pražské FAMU v soutěžní sekci. Studenti budou mezi sebou soutěžit v kategoriích nejlepší hraný film, dokumentární film, animovaný film, režie, kamera, střih, produkce a zvuk. Dalších dvacet snímků se bude promítat v sekci nesoutěžní. Diváci se poprvé mohou také těšit na tvorbu studentů zahraničních škol z Kanady, Rakouska, Dánska či Německa v rámci programu FAMU Friendship, kteří festival rovněž navštíví.

Takto vypadá letošní plakát FAMUfestu. Zdroj: famufest.cz

3. Kvalitní hudba

Součástí doprovodného programu budou tradičně i hudební koncerty. Vystoupí například švýcarská Kate Wax, norský Boska nebo český Bruno Ferrari se svou sofistikovanou show plnou dekadence, vášně, sexu a upířích lolitek, a mnoho dalších umělců z Česka i ze zahraničí.

4. Diskuze s neslyšícími filmaři

Ve čtvrtek od 14 hodin můžete také navštívit panelovou diskuzi o specifikách filmového projevu neslyšících pod vedením Jaroslava Duška a Iva Trajkova, která bude spojena s projekcí filmu vzniklého ve FAMU dílně pro neslyšící a making of snímku.

5. Dílny Free Cinema

Po celou dobu konání FAMUfestu Noir si můžete zdarma projít všemi fázemi výroby filmu, a dokonce si zkusit natočit svůj vlastní. Projekt je zaměřen na studenty středních a vysokých škol a zde vzniklé filmy se budou slavnostně promítat v sobotu ve 20:00 na FAMU – projekce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uvádíme 5 důvodů, proč jít na FAMUfest 2012. Dorazí i Wes Anderson