×
TOPZINE.cz

Úspěch Jáchyma Topola. Získal cenu anglického PEN klubu

FOTO: Jáchym Topol
Za svou zatím poslední prózu Chladnou zemí získal Jáchym Topol Cenu Jaroslava Seiferta, nyní i cenu anglického PEN klubu., Foto: Kateřina Ciborová, Topzine.cz

Novela českého spisovatele Jáchyma Topola s názvem Chladnou zemí obstála mezi velkou konkurencí na výbornou a získala cenu prestižního anglického PEN klubu.

FOTO: Jáchym Topol
Jáchym Topol získal cenu anglického PEN klubu., Foto: Kateřina Ciborová, TOPZINE.cz

Novela Chladnou zemí českého spisovatele Jáchyma Topola získala letošní cenu anglického PEN klubu za překladovou literaturu. Knihu přeložil Alex Zucker a vyšla pod názvem The Devil’s Workshop.

Překladatel Topolovy prózy převedl do angličtiny i jeho román Sestra či další díla českých autorů (Petry Hůlové, Patrika Ouředníka nebo Ivana Blatného).

Rekordní konkurence

Za postmoderní prózu Chladnou zemí spjatou s Terezínem a pátráním po minulosti byl Jáchym Topol oceněn v roce 2010 i doma v Česku, a to Cenou Jaroslava Seiferta.

Čtěte také: Jáchym Topol: Chladnou zemí. Navštivte hororový skanzen dvacátého století

Podle předsedy anglického PEN klubu Rose Schwartze letos porota vybírala laureáta ceny z rekordního množství příspěvků a rozhodování proto nebylo lehké. Připravena je také finanční odměna pro vydavatele, díky které budou moci v příštím roce zvýšit náklad vybraných knihDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..