Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Ušetřit čas a peníze při nakupování lze. A nemusíte zůstat doma

Lenka Romportlová

Lenka Romportlová

15. 10. 2011

Jsou pro vás nákupy noční můra, nebo je milujete? Tak či tak vězte, že správná organizace a chytrý plán vám mohou ušetřit nejen čas a nervy, ale také chvíle zděšení nad výpisem z účtu.

FOTO: České bankovky, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Ušetřit můžete na maličkostech, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Smějete se babičkám a zmatenému příteli, kteří pobíhají po obchodních domech s nákupním seznamem v ruce? Možná je na čase tento přístup změnit. Správně a logicky sepsaný seznam může nejen vám ušetřit mnoho kroků navíc. Pokud ovšem plánujete vzít cár papíru a psát vše, co vás zrovna napadá, zadržte.

Chcete-li zavítat do každého oddělení obchodního domu pouze jednou a napoprvé sehnat vše, rozdělte si i váš seznam. Do sekce potraviny vypište vše, co schází v lednici. Šampon a mýdlo pro změnu uložte do kolonky drogerie. Obchod poté projdete rychleji, bez neustáleho vracení a hledání. Odměnou vám bude dobrý pocit i ušetřený čas.

Myslete a porovnávejte

Viděla jste zrovna úžasný svetr, ale při pohledu na cenovku se vám protočily panenky? Nebo váš mladší bratr nutně potřebuje k narozeninám terénní auto? A je opravdu nutné kupovat ten nejdražší kousek na trhu? Není. Po krátkém pátrání jistě naleznete podobnou věc srovnatelné kvality a za nižší cenu. Stačí mít oči na stopkách a dražší věci nekupovat hned v prvním obchodě.

FOTO: Obchodní centrum

Jak se z téhle džungle dostat bez větších ztrát?, Zdroj: sxc.hu

Nákupy přes internet jsou v dnešní době velkým hitem. Není divu, výhod, které on-line svět poskytuje, je celá řada. Z pohodlí domova pořídíte téměř vše, na co si vzpomenete, jednoduše porovnáte ceny a po několika kliknutích je vše vyřízeno.

Výhody on-line nakupování? Široký výběr bez nepříjemných prodavaček!

Zásadní nevýhodou ovšem je, že zboží nevidíte, nemůžete si ho ohmatat a vyzkoušet. Nevěřte proto každému a nakupujte jen v ověřených obchodech. Předejdete tak nepříjemným komplikacím a zbytečnému utrácení peněz.

Probuďte v sobě tvořivost

Asi většina z dívek se shodne na tom, že nakupování oblečení je příjemná záležitost a oblečení není nikdy dost. Kreditní karta ovšem není bezedná a často nás rychlost, jakou úspory mizí, nemile překvapí.

Zapojte fantazii. Již dávno není nepřípustné vzít si jednu sukni na pracovní pohovor a večer vyměnit košili za koženou bundičku a vyrazit na party. Vyberete-li si tedy jeden univerzální kus místo tří, které můžete nosit jen někam, naděláte stejnou parádu ze méně peněz.

Čtěte, jak si vyrobit originální silonky za pár korun

Je vaše finanční situace již tak špatná, že na větší nákupy můžete na dlouho zapomenout? Nezoufejte. Zkuste probrat starý šatník a možná zjistíte, že ukrývá mnoho tajemství.

Stačí něco přepošít, upravit, ustříhnout a rázem máte ze starých džínů trendy kraťasy s vysokým pasem a z halenky po babičce sexy top. Starou plastovou čelenku stačí omotat lesklou stuhou, uvázat mašli a originální módní doplněk je na světě. A téměř zadarmo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ušetřit čas a peníze při nakupování lze. A nemusíte zůstat doma