Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Uriah Heep zvažují po smrti basáka konec. Koncerty v Čechách ale budou

Adam Vrána

Adam Vrána

7. 6. 2013

Anglická kapela Uriah Heep hodlá po smrti baskytaristy Trevora Bouldera ukončit svou bezmála pětačtyřicetiletou kariéru. Plánované koncerty v Brně a Praze ale skupina neodřekla, proběhnout by měly za stávajících podmínek.

FOTO: Mike Box

Kytarista Mike Box při vystoupení v KC Vltavská. | Foto: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Všechna vystoupení naplánovaná do konce roku, které kapela odjezdí spolu se skupinou Status Quo, by podle Kateřiny Dědkové z VIS-A-VIS PRODUCTION měly zůstat v platnosti. Týkat by se to mělo i koncertů, které proběhnou 19. září v pražské Lucerně a 20. září v brněnském Bobycentru, na než jsou vstupenky k dostání online od 490 do 890 korun.

Basista Trevor Boulder, jenž zároveň působil v doprovodné kapele Davida Bowieho Spiders from Mars, zemřel 22. května po dlouhém boji s rakovinou. V roce 1976 ho zrekrutovali Uriah Heep, a přestože byl Boulder na svém postu několikrát zastoupen, patřil k nejstálejším baskytaristům, který s kapelou spolupracoval.

„Trevor byl jedním z mála muzikantů, z nějž přirozené nadání a talent doslova čišely,“ napsali ve svém prohlášení členové skupiny krátce po oznámení baskytaristovy smrti. „Vždy a za všech okolností byl bezchybný a troufáme si tvrdit, že Británie přišla o jednoho z nejvlivnějších muzikantů vůbec.“

Na oficiální verdikt ohledně konce Uriah Heep si budeme muset ještě počkat. I nadále však platí, že zesnulého Bouldera během nadcházejícího turné nahradí Dave Rimmer ze Zodiac Mindwarp.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uriah Heep zvažují po smrti basáka konec. Koncerty v Čechách ale budou