Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Uriah Heep stále táhnou. Koncert v Brně nalákal víc diváků, než hala pobrala

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

17. 8. 2011

FOTO: Uriah HeepBritští rockeři Uriah Heep se na podzim chystají do Brna. Zájem o vstupenky na jejich show je tak velký, že pořadatelé byli nuceni koncert přesunout z Bobycentra do haly Rondo.

Uriah Heep při květnovém pražském koncertě, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Uriah Heep jsou považováni za jednu z kapel určujících směr hard rocku. Toto britské těleso vzniklo již v roce 1969. Pánové získali úsměvnou přezdívku The Beach Boys heavy metalu, přesto ale svůj svět tvrdě dobyli. Jejich jméno získalo na síle především ve Velké Británii, později se o nich ale dozvěděl také zbytek Evropy a odsud už to byl jen krůček do celého světa. Uriah Heep hráli ve dvaapadesáti zemích světa a prodali více než třicet milionů nosičů.

Skupina si potrpí na melodické skladby s vícehlasými doprovodnými vokály. Mísí nejrůznější styly, jako progressive rock, hard rock, heavy metal, jazz, nebo dokonce country. Kapela se může pyšnit také titulem nejlepší live rockové kapely na světě.

Uriah Heep se vrací do České republiky

Letos se Uriah Heep podívají také do České republiky. Podzimní koncert se měl konat v Brně v Bobycentru. O rockové legendy má ale zájem stále více lidí, proto se místo konání koncertu přesunulo do brněnské haly Rondo. Všechny prodané vstupenky jsou i nadále platné a ceny pro nové místo konání se také nemění: 490 korun stání, 690 korun sezení.

Čtěte také reportáž z květnového koncertu Uriah Heep!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uriah Heep stále táhnou. Koncert v Brně nalákal víc diváků, než hala pobrala