Menu
TOPZINE.cz
Hudba

UDG: Hvězdáře, Kurtizánu a ostatní songy odteď doprovodí nový kytarista

V roce 2006 kapela UDG po dvou letech své existence přijala jako svého kytaristu Guillauma Kondrackiho, tenkrát v českém show bussinesu  naprosto neznámého Francouze. V té době již měli na kontě připsáno vítězství v druhém ročníku soutěže Coca Cola PopStar a řadu koncertů na postu předskokanů tuzemských kapel, jakými jsou například Divokej Bill, Kryštof nebo Wohnout.

UDG

UDG, Zdroj: archiv kapely

S tímto kytaristou nahráli dvě další alba, Autoportrét a Buď a nebe, která se těšila velkému ohlasu u českých fanoušků. Tyto desky byly podpořeny nekonečnými turné, při nichž vyprodali do posledního lístku nejeden klub. Skupina zaznamenávala větší a větší komerční úspěchy, například jejich fotografie na předních stranách časopisů, první místa singlů v hitparádách a podobně.

Světská sláva, polní tráva. Všechny tyto úspěchy kapelu jistojistě těší, avšak nesou s sebou i obrovskou námahu. To je jeden z důvodů, které kapela uvedla ke zprávě o odchodu jejich francouzského kytaristy: „Guillame byl jednoduše unavený z věčného koncertování a cestování. Odehrát 120 koncertů ročně je velmi náročné. Když si k tomu připočtete ještě jazykovou bariéru, není se čemu divit. Zůstáváme samozřejmě dobrými kamarády,“ říká bubeník Jugi.

Když šlápnou na plyn…

Jelikož je kapela na vzestupu, nemůže si dovolit dlouhodobou existenci bez kytaristy, a tak v cukuletu přijali jako náhradu na dobu neurčitou, která údajně závisí na fanoušcích, jejich kamaráda z Liberce Tomáše Volta Vohradského, se kterým se chystají dokončit turné, zahrnující taková místa jako například Votvírák, Animal fest, Basinfire fest, Rock for People, festival Mezi ploty, České hrady, Sázava fest a nebo také klub Golem na řeckém ostrově Rhodos. Avšak na svých stránkách utěšují fanoušky, kteří si jejich francouzskou posilu oblíbili: „Není ani sebemenší důvod ke smutku, protože naše přátelství zůstává nezměněné a věříme, že Guillaume rád přijme pozvání na speciální koncerty či srazy fanklubu. Takže ani vy ho nevidíte naposledy.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

UDG: Hvězdáře, Kurtizánu a ostatní songy odteď doprovodí nový kytarista