Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tvůj snoubenec, můj milenec na DVD: Laciná zápletka vás unudí k smrti

Nela Christovová

Nela Christovová

11. 11. 2011

Další příběh že života prostých Newyorčanů? Ano, asi tak jako polovina všech romantických slátanin. Stejně jako ostatní komedie o ničem i tahle začíná malým, nevinným problémem.

FOTO: Tvůj snoubenec, můj milenec

Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě? Zdroj: distributor filmu

Film

Všichni  je známe, osoby tak zahleděné do sebe, že své okolí ignorují nebo jím nevědomky manipulují. Na tento námět vsadili i tvůrci komedie Tvůj snoubenec, můj milenec. Nejenže název filmu vyzrazuje v podstatě celou zápletku, ale ani postavy, respektive jejich charaktery, nejsou nic nového pod sluncem.

Kate Hudson pochází z umělecké rodiny, už jméno matky, herečky Goldie Hawn, hovoří samo za sebe. Roli otce jí navíc suploval Kurt Russel. Proslavila se díky komedii 200 cigaret, často se objevuje v odlehčenějších snímcích jako Válka nevěst nebo Jak ztratit kluka v 10 dnech.

Zcela překvapivě je i tady naše hlavní hrdinka Rachel (Ginnifer Goodwin) opomíjená chudinka, které osud moc nepřál. Nejenže nechá svoji nejlepší kamarádku Darcy (Kate Hudson) se sebou pěkně zametat, ale ještě musí být zamilovaná do jejího nerozhodného snoubence Dexe (Colin Egglesfield). No kdo by to byl řekl.

Co filmu chybí v originalitě, to částečně dohání obsazením. Kate Hudson se pro role lehce tupých bytostí snad narodila a role prvotřídní mrchy se vydařila i tentokrát.

Přečtěte si také obsáhlejší, neméně kritickou recenzi této komedie

Ani Ginnifer Goodwin nevybočila z osvědčeného stereotypu – ve svém repertoáru většinou mívá šedé myšky, což perfektně předvedla v komedii Až tak moc tě nežere. Nejistý výraz a dramatičtější poloha Ginnifer zkrátka sedí, a tak aspoň někdo v tomto filmu předvádí špetku herectví.

Co se týče pana Vysněného, tady filmaři trochu přestřelili. Něco tak slizkého, nesympatického a ukňouraného by potřebovalo spíš nafackovat a postavit na hanbu, ale hlavně o tom netočit filmy. Jenže takhle podle Hollywoodu zřejmě vypadá příběh ze života.

Rachel a Darcy byly vždycky nejlepší kámošky. Ha ha

Je pravda, že pod vlivem záplavy amerických béček jsme ochotni přivřít oči nad lecčím, ale nechávat tvůrce tak moc podceňovat naši inteligenci bychom taky nemuseli. Tahle komedie je zkrátka průšvih. Nejen proto, že podobných příběhů se natočily desítky, ale ony jsou taky lepší. Takže pokud toužíte po nějakém dojáku s podobnou tematikou, doporučila bych spíš Svatbu mého nejlepšího přítele.

DVD

Co se týče vybavení DVD, dopadlo to s bonusy nejlépe, jak mohlo – nenajdeme ani jeden. Žádné vystřižené scény, alternativní konce ani proslovy režiséra o hloubce myšlenky příběhu… No, zřejmě ho taky nic nenapadlo.

Ačkoliv se český překlad v rámci možností vcelku povedl, všechno nakonec pokazí sterilní dabing, kvůli kterému se z postav vytrácí i poslední zbytky charismatu. A tak jediné, co budete od začátku opravdu bedlivě sledovat, jsou odblikávající vteřiny na displeji přehrávače.

Tvůj snoubenec, můj milenec (Something Borrowed)

Komedie / Romantický / Drama
USA, 2011, 108 min

Režie: Luke Greenfield
Hrají: Ginnifer Goodwin, Kate Hudson, Colin Egglesfield, John Krasinski, Steve Howey, Ashley Williams

Zvuk: 5.1 český, anglický

Titulky: české
Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvůj snoubenec, můj milenec na DVD: Laciná zápletka vás unudí k smrti