Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tvrdý metalista či něžný romantik? Seznamte se s indie rockovou hvězdou Charliem Simpsonem

Redakce

Redakce

28. 7. 2011

Je Charlie Simpson lamačem dívčích srdcí z Busted nebo tvrdým rockerem z Fighstar? Obojí a ještě něco víc. „Celou dobu jsem věděl, že jednou nahraju sólové album. Jediné, co jsem přesně nevěděl, bylo, jak se to projeví v hudbě,“ říká známý zpěvák a kytarista z Fightstar o desce Young Pilgrim, jež vyjde 15. srpna.

Charlie Simpson Zdroj: facebook.com

Charles Robert Simpson se narodil 7. června 1985 ve Woobridge. Je mu tedy šestadvacet let a nyní žije v Londýně. Hraje na kytaru, bicí, klávesy i piano. Je nejen hudebníkem, ale píše také texty. Pochází z velmi hudebně založené rodiny, oba jeho bratři se věnují muzice.

Charlieho kariéra odstartovala, když odpověděl na inzerát hledající třetího člena do kapely. Vzešli z toho Busted, kteří oslovili velkou část dívčí populace. Charlie však po čase začal pociťovat, že to není směr, kterým by se rád ubíral, a tak založil Fighstar, kvůli nimž později z Busted odešel.

Čtěte také: The Subways chystají album inspirované hnusem britské společnosti

Z Fighstar se vyklubala post-hard coreová kapela, co hraje kvalitní hudbu, která je tvrdá, rychlá a harmonická. Každý si musel povšimnout Charlieho hudebního nadání, jež bohužel v minulé skupině nemohl tolik projevit. Fightstar vydali tři oficiální alba a spoustu dalších EP a songů.

Nedávno však oznámili, že si dávají pauzu a Charlie se vydává na sólovou dráhu. Kapela vzkazuje fanouškům, že se nemají bát rozpadu, protože se v budoucnu dají zase dohromady.

Charlie se rozhodl věnovat žánru, jenž je zcela odlišný a jednoduše ho označuje za akustický. „I když jsem od mládí poslouchal metal, kapely jako Sepultura a Deftones, vždy jsem měl vášeň i pro romantickou a akustickou muziku,“ dodává. Největší vliv na jeho novou tvorbu má údajně Bon Iver, Jackson Browne a Beach Boys. Líbí se mu zvuk vokálů ze 70. let a harmonie. Sám k tomu řekl: „Celou dobu jsem věděl, že jednou nahraji sólové album. Jediné, co jsem přesně nevěděl, bylo, jak se to projeví v hudbě.“

Teď už to očividně moc dobře ví. Zatím mu vyšlo jedno EP – Down Down Down, které si můžete zdarma stáhnout na jeho internetové stránce.

To vše a ještě víc najdete na jeho oficiálním albu Young Pilgrim, jež má vyjít 15. srpna. Při práci na albu spojil síly s producentem Dantonem Supplem, jenž dříve pracoval s Coldplay nebo The Cure. Spolu s ním začal vytvářet svůj vlastní pohled na onen zvuk 70. let, vokály a instrumentální stránku alba.

Charlie Simpson

„Mám rád, když píseň vypráví určitý příběh,“ odpověděl na otázku, kde bere inspiraci k psaní textů.

Někomu může přijít jeho tvorba trochu smutná, melancholická, ale pro něj je naopak pozitivní, protože byl velmi šťastný, když celé album dával dohromady. Dá se říct, že to jsou melancholické texty spojené s pozitivní hudbou.

Nezbývá nic jiného, než se na očekáváné album těšit a doufat, že jednou Charlie Simpson či Fightstar zavítají i k nám do České Republiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvrdý metalista či něžný romantik? Seznamte se s indie rockovou hvězdou Charliem Simpsonem