Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tvrdost a sex-appeal: Podívejte se, jak hrají 4 nejatraktivnější bubenice

Standa Kafka

Standa Kafka

5. 10. 2013

Vzpomenete si, kdy jste naposledy viděli u některé z kapel za bicími ženu, popřípadě slečnu? Neobvyklá kombinace, že? Dnes se podíváme na 4 bubenice, které jako by se s paličkami v rukou narodily a ještě přitom vyzařují pořádnou dávku sex-appealu.

FOTO: Meytal Cohen

Meytal Cohen má na YouTube bezmála půl milionu odběratelů. | Zdroj: meytalcohen.com

Meytal Cohen

Dnes už poměrně dlouho žije v Los Angeles, dospívala však v rodném Izraeli ve městě Ramat-Gan, kde vystudovala divadelní obor na prestižní střední škole.

Poté, co si odkroutila dva roky povinné vojenské služby, zamířila přes oceán do Ameriky, aby nastoupila na hudební akademii. Během studia spolupracovala s mnoha hvězdami z hudebního odvětví, díky nimž absolvovala i několik celosvětových turné.

V současnosti se věnuje svému projektu Meytal, který má na YouTube bezmála 500.000 odběratelů a něco přes 72.000.000 zhlédnutí.

 

Hannah Ford

Když se ve třetí třídě hudební školy poprvé dostala za bubny, bylo prý o její budoucnosti jasno. „Přiznávám, že v mládí jsem hlavně chtěla být slavná a známá. Ostatně kdo by nechtěl. Když jsem se ale postupem času začala setkávat s úspěšnými muzikanty, došlo mi, jak moc me naplňuje myšlenka stát se dobrou hudebnicí,“ říká.

V poslední době Hannah Ford spolupracuje s hvězdou osmdesátých let Princem a podařilo se jí dokonce stát se členkou jeho doprovodné kapely New Power Generation Touring Band.

Emmanuelle Caplette

Odstartovala svou bubenickou dráhu v osmi letech, když se dostala do pochodového sboru, v němž vystupovala dalších devět let. Už během tohoto působení posbírala nespočet ocenění pro mladé nadějné hudebníky.

Studiu bicích se věnovala i na univerzitě v Montrealu, kde si ji vyhlédl kabaret Cavalia, se nímž procestovala půlku Ameriky. Momentálně objíždí spoustu bubenických festivalů po celém světě a vede svoje vlastní semináře a workshopy jak v Kanadě, tak i v Evropě. Už i ona stihla nasbírat na YouTube přes 7.000.000 zhlédnutí.

Jen Ledger

Do skupiny Skillet se dostala už v osmnácti letech, ihned se úspěšně etablovala a na předposledním albu Awake také obstarala vedlejší vokály. Sama přiznává, že to pro ni byla dost velká škola, naučit se hrát a zpívat zároveň.

Velkým vzorem je pro Jen Ledger frontman Foo Fighters a někdejší bubeník Nirvany Dave Grohl. „Tolik lidí ho nemiluje jen proto, jak hraje a zpívá, ale především kvůli tomu, že do muziky dává spoustu energie a vášně. Když jsem ho viděla hrát poprvé, už nikdy jsem nehrála jako dřív,“ líčí.

O ráznosti a brilantní technice její hry se můžete na vlastní oči přesvědčit nejen v přiloženém videu, ale i 7. listopadu v pražské O2 Aréně, kde budou Skillet předskakovat americkým Nickelback.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvrdost a sex-appeal: Podívejte se, jak hrají 4 nejatraktivnější bubenice