Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Turné Kings of Leon zrušeno. Kapela má problémy

Redakce

Redakce

4. 8. 2011

Americký indie rockový band, Kings of Leon, seskládaný z bratrů Caleba, Nathana, Jareda a jejich bratrance Matthewa, zaplňuje poslední titulní stránky všech  hudebních médií. Důvod? Několik koncertů bylo odloženo a o uplynulém víkendu byl další plánovaný odvolán.

FOTO: Kings of Leon

Americká skupina Kings of Leon, Zdroj: oficiální stránky skupiny

Kapela na svých oficiálních stránkách zveřejnila prohlášení, v němž dokonce celé turné po Spojených státech ruší. Basák skupiny Kings of Leon přiznal, že se kapela potýká s problémy. Příčina? Diskuze o interní vichřici skupiny byla vyvolána pátečním (ne)vystoupením Kings of Leon v Dallasu.

Zpěvák Caleb Folowill omluvně opustil stage s příslibem, že až se dá v backstage dohromady, vrátí se odehrát poslední tři zbývající songy. Návrat před zaplněný stadion se ovšem nekonal. Mluvčí kapely poté oznámil, že Caleb utrpěl ztrátu hlasu z důvodů dehydratace a vyčerpání z horka. Následně byla kapela nucena vzdát navazující koncert v Houstonu.

Událost okomentoval fanouškům zmiňovaný baskytarista Jared Folowill na síti Twitter slovy: „Vím, že nejste blbí. Nebudu vám lhát. Vyskytly se závažnější problémy uvnitř kapely, na které nestačí jen vypít dostatek Gatoradu (energetický nápoj zvyšující výkonnost, pozn. redakce).“

Mezitím se na americké půdě s napětím čekalo, jak se kapela vyjádří a zda bude pokračovat v započatém turné. To mělo mít další koncertní zastávku v Tampě ve státě Florida. Kýžené rozuzlení bylo vyřknuto prohlášením kapely na jejích oficiálních stránkách. S politováním oznámili zrušení kompletního turné po Americe z důvodu selhání hlasu a vyčerpání frontmana Caleba Folowilla.

Přečtěte si také recenzi aktuálního alba Kings of Leon – Come around sundown

Za zrušené koncerty náhradní termíny nejsou a za vstupenky budou vráceny peníze. Kapela je tímto krokem zdrcena a odůvodňuje koncertní pauzu tak, že posléze hodlá všechny fanoušky za jejich podporu odměnit a vrátit jim, co si zaslouží. Na koncertní šňůru by se tak Kings of Leon měli vydat až 28. září na štaci ve Vancouveru v Kanadě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Turné Kings of Leon zrušeno. Kapela má problémy