Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Jak se od slámy dostat ke slávě, ukážou Kings Of Leon, burani z jihu

Redakce

Redakce

21. 12. 2010

Kings of Leon je americká partička z jihu, která je složená ze tří bratrů a bratrance. Vydali v pořadí již páté studiové album s názvem Come Around Sundown, které se směle řadí k tomu lepšímu, co produkuje americký kontinent. Tato deska směřuje k tomu, že získá nálepku jejich nejpovedenější placky.

foto Kings Of Leon

Kings Of Leon, Zdroj: oficiální stránky kapely

Jihoamerická partička slušňáků, kterým čouhá sláma z bot, se na scéně objevila s albem Youth & Young Manhood, následovalo Aha Shake Heartbreak, která vpravila Kings Of Leon do širšího povědomí posluchačů. Z obou desek je silně cítit jih, o přízvuku ani nemluvě. Ač byli zdatní hudebníci, bylo znát, že svoje řemeslo neovládají ještě tak brilantně, jak by si sami představovali. To vše se změnilo vydáním jejich třetího alba a na jejich posledním Come Around Sundown už je jasné, že Kings Of Leon vědí, jak hrábnout do strun.

Kings Of Leon byli vždycky trochu za burany, rebelství, seno, přízvuk, jižanský temperament, to vše se neslo ruku v ruce s jejich tvorbou. Novinková deska ale ukazuje, že s původním zvukem se můžeme rozloučit. Z domoviny se tento rodinný klan přesunul do nahrávacího studia v New Yorku a ačkoliv na producentskou sesli zasedli ti samí, co mají na svědomí desku minulou, vznikl v NY jejich nejvyzrálejší kus.

Tancovačka ve stodole

Come Around Sundown by se dala rozdělit na dvě části, první otevírá kousek s vtipným názvem The End, který v náporu kytar jasně říká, proč Kings Of Leon poslouchat, druhou část můžeme přirovnat k pokusu o návrat k původnímu zvuku. První část se nese ve znamení tklivých balad. Singl o hledání kořenů Radioactive je fajn, zvuk skvělý, jen videoklip je z mé strany trochu nepochopený. Je nějaký hlubší smysl v propojení jižanského hraní ve stodole s tématem podobnému koncertům Live8?

Menším zklamáním je song Beach Side, v první chvíli vypadá na slibný kousek, v další se ale stává bohužel naprosto nevýrazným a je s podivem, že si toto Followillovi vůbec pustili na jinak povedenou desku. Ale abychom se nezastavili jen u záporné kritiky, velké plus má skladba No Money, která je takříkajíc nabušená od začátku do konce. Páradním kusem je Back Down South, přinášející atmosféru tancovačky z Tennessee, takže oblečte džíny, flanelku a hurá do stodoly, nebudete litovat. Kings of Leon dospěli, ponechávají si ale něco ze svého rošťáctví, které jim tak sluší.

Kings of Leon – Come Around Sundown
Vydáno: 18. října 2010
Vydalo: Sony Music
Celkový čas: 47:26
Skladby: The End, Radioactive, Pyro, Mary, The Face, The Immortals, Back Down South, Beach Side, No Money, Pony Up, Birthday, Mi Amigo, Pickup Truck
Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se od slámy dostat ke slávě, ukážou Kings Of Leon, burani z jihu