Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Turné Enter Shikari pro rok 2011 zahrnuje i Prahu. Už žádné předskakování před Prodigy!

Radek Kolínský

Radek Kolínský

26. 7. 2011

Již pětkrát dokázali českému publiku, že naživo je jejich hudba ještě kvalitnější a zběsilnější než je tomu u studiových desek. Letos 14. září v pražském Roxy svou show, za doprovodu dvou skupin, Your Demise a Letlive, předvedou v plné parádě. Řeč je o electro-hardcoreových pardálech Enter Shikari.

Enter Shikari Zdroj: entershikari.com

Tato čtyřčlenná formace pochází z anglického města St. Albans. Ve své tvorbě spojují hardcoreový sound s elektronickými prvky, což z nich dělá jedničku v tomto žánru. Frontmanem je charismatický Roughton Reynolds (zkráceně Rou), který se stará o zpěv a elektroniku. Ze své baskytary tvrdé tóny vydává Chris Batten. Svou téměř zběsilou jízdu s bicími předvádí Rob Rolfe a do elektrické kytary řeže Liam Clewlow. Kapela vznikla po rozpadu projektu jménem Hybryd kolem roku 2003. Později pánové přešli k názvu Enter Shikari. Odmítali hrát pod nějakou větší společností. Do roku 2005 vydali zhruba dvě EP dema.

Písničky na nich se později objevily na pozdějším debutu (Labyrinth, Ok Time For Plan B a We Can Breathe In Space). V roce 2006, konkrétně 19. března, jim vyšlo jejich debutová deska Take To The Skies, obsahující sedmnáct skladeb. Album bylo kritiky i fanoušky velmi dobře přijato. Jejich skladby se staly součástí v počítačových hrách od EA Sports – jako třeba v NHL 08 a Madden 08.

Čtěte také: Djent – nový metalový proud

Premiérově se v České republice objevili v brněnském Velodromu jako předskokani Linkin Park. Za necelý měsíc ještě hráli na největším českém festivalu Rock for People. Zatímco v Brně se ohlasy nezdály příliš kladné, na RfP se kapela osvědčila. Od konce září od začátku listopadu začali natáčet DVD, kde jsou živé záběry z koncertů apod. Nějaký čas poté začali pracovat na novém, zatím posledním, albu Common Dreads.

Jako dezert dali ke stažení na svou webovou stránku písničku Antwerpen. Album vyšlo 15. června 2009 ve Velké Británii, o den později ve Spojených státech amerických. Na rozdíl od debutu se písně zde zaobírají poněkud vážnějšími tématy, jako například změny klimatu, terorismus či války. V sprnu toho roku potěšili svým koncertem na českém festivalu Trutnov Open Air.

Na podzim 2009 odehráli několik show na evropských koncertech po boku megarstars The Prodigy, se kterými  27. listopadu také navštívili a zahráli v pražské Tesla Aréně. V zimě nastala ještě jednou zavítali do Evropy a Česká republika nebyla výjimkou. Pódium jim předehřívali celkem neznámí Twin Atlantic. Tyto dvě seskupení vystoupili v Lucerna Music Baru 16. ledna 2010.

Od letošního února se opět zavřeli do studia a pracují na desce třetí, zároveň se upsali labelu Hopeless Records. Již teď do světa vpustili první skladbu s názvem Quelle Surprise. Myslím, že na jejich pražském koncertě se i této písně fanoušci dočkají. Akce se odehraje v pražském klubu Roxy, konkrétně 14. září. Ten večer s Enter Shakiri vystoupí dvě předkapely – Letlive a Your Demise.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Turné Enter Shikari pro rok 2011 zahrnuje i Prahu. Už žádné předskakování před Prodigy!