Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Virginia: Oscarový scenárista natočil drama o schizofreničce

Veronika Jílková

Veronika Jílková

24. 4. 2012

Po oscarovém ocenění za scénář k filmu Milk se Dustin Lance Black pustil do dramatu s herečkou Jennifer Connelly. Původní název What’s Wrong with Virginia?, který narážel na starý snímek s Elizabeth Taylor, se produkce rozhodla zkrátit na pouhé Virginia.

video
play-sharp-fill

Herečka Jennifer Connelly (Requiem za sen) ztvární hlavní roli svobodné matky, psychicky nestabilní ženy, která má dvacet let poměr s místním šerifem (Ed Harris). Šerifova dcera ovšem začne chodit s Virginiiným synem Emmettem. Snímek se zabývá tématem amerického snu a cesty člověka za svým cílem. Málokdy je totiž život jednoduchý.

Jennifer Connely si občas zahraje i v romantické komedii. Přečtěte si recenzi filmu Dilema

Connelly se na svoji roli připravovala sledováním dokumentů o schizofrenii. Dokonce strávila nějaký čas na státním psychiatrickém institutu v New Yorku a navštívila i centrum pro léčbu rakoviny, aby tak pochopila svou postavu. Film měl už premiéru 15. září 2010 na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu pod názvem What’s Wrong with Virginia?, v kinech ho ale zatím neviděli ani američtí diváci.

Connelly ke své roli řekla, že už od počátku se jí postava líbila, obdivovala, jak se Virginia neuvěřitelně snaží být dobrou mámou, i když jí to moc nejde. V soukromí ovšem taková není. „Není to můj život a rozhodně to není jako můj vztah se synem,“ uvedla na premiéře na festivalu v Torontu.

Režisér Dustin Lance Black má na kontě i herecké projekty v několika dokumentech. Sám účinkoval i ve snímku Milk, za jehož scénář získal v roce 2009 Oscara.

Z traileru můžeme soudit, že hlavní hrdinka bude mít problémy hlavně sama se sebou. Jedním z příkladů je předstírání těhotenství. Díky jménu režiséra se ale můžeme těšit na dramatickou podívanou, kterou občas odlehčí humorné scény.

Virginia

Drama
USA, 2010

Režie: Dustin Lance Black
Hrají: Emma Roberts, Jennifer Connelly, Carrie Preston, Ed Harris, Amy Madigan, Toby Jones, Lucas Grabeel, Yeardley Smith, Anne Lockhart, Alex Frost

Premiéra v USA: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Virginia: Oscarový scenárista natočil drama o schizofreničce