Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer The Newsroom: Autor filmu o Facebooku točí seriál s novináři

Jiří Tichý

Jiří Tichý

4. 4. 2012

HBO platí již nějakou dobu za producenta velmi kvalitních seriálů. Vedle nedávno zahájené druhé sezóny Hry o trůny představí brzy další seriál. Z producentského postu ho řídí Aaron Sorkin, podepsaný třeba pod veleúspěšným filmem The Social Network.

video
play-sharp-fill

Další dávka seriálové kvality z produkce HBO se blíží k televizním obrazovkám. Hollywoodský producent a scenárista Aaron Sorkin se tentokrát pustil do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice Atlantis Cable News (ACN). A jak naznačuje trailer, bude se na co koukat.

Připomeňte si předchozí Sorkinův počin. Z jeho pera vzešel i scénář k The Social Network

Sorkin není v pohledu do zákulisí žádný nováček. „Vždycky jsem měl rád pohledy do zákulisí, ať šlo o Bílý dům nebo kancelář vojenského soudce,“ řekl pro The Telegraph. Jako vždy nenechal ani tentokrát nic náhodě a při přípravě The Newsroom se několik měsíců pohyboval v redakcích zpravodajských kanálů, mezi jinými i v CNN.

Přitom když sklízel slávu za The Social Network, přiznal, že „o Marku Zuckerbergovi nešlyšel do té doby, než začal pracovat na scénáři“. Kromě tohoto filmu má na kontě i cenami ověnčené seriály The West Wing či Sports Night

Trochu hodin v solárku a hned by byl stejně dobrý moderátor jako Rey Koranteng. Zdroj: youtube.com

Samotný trailer začíná pěkně zhurta. Hlavní hrdina seriálu Will McAvoy, kterého hraje Jeff Daniels, je slavný a uznávaný moderátor zpravodajství. Zvrat v jeho kariéře a popularitě mu připraví výbuch na debatě kdesi na vysoké škole v USA. Udělal totiž to, čemu se i Chuck Norris vyhýbá obloukem. Dovolil si tvrdit, že Spojené státy nejsou nejlepší zemí na světě.

Není to ale jeho jediný problém. Jeho bývalý partner se přesunul zpoza moderátorského stolu na jinou stanici a s sebou si vzal i velkou část personálu. Trailer nás rychlým střihem a kytarovou linkou seznamuje s jeho novým týmem, dramaturgy, producenty, techniky a dalšími lidmi odpovědnými za zprávy. Že v redakci nebude nuda ani na kvatilióntinu sekundy, není třeba zmiňovat.

The Newsroom  (TV seriál)

Drama, USA, 2012

Režie: Greg Mottola
Hrají: Natalie Morales, Jeff Daniels, Emily Mortimer, Sam Waterston, Alison Pill, Dev Patel, Chasty Ballesteros, Kelen Coleman, Michael Carbonaro, John Carpenter, Wynn Everett, Patrick Fabian

Premiéra na HBO: 24 června 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer The Newsroom: Autor filmu o Facebooku točí seriál s novináři