Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Vendeta: Vetchý a Kaiser se mstí v českém thrilleru

Marek Benda

Marek Benda

8. 9. 2011

OBR: VendetaVendeta je výraz pro krevní mstu. Samotný pojem je hojně užíván v souvislosti s mafiánskými rodinami. Nový český film nebude usilovat o pokus natočit nového Kmotra, nicméně si zde pomsta zahraje jednu z hlavních rolí.

OBR: Vendeta

Když se u nás chlapi poperou!, Zdroj: distributor filmu

Na českém území se mnoho thrillerů neurodilo, a když už se něco objevilo na velkém plátně, nesklidilo to tak velký ohlas, jaký by si tvůrci, ale i samotní diváci představovali. Vendetu má na starost začínající režisér Miroslav Ondruš (zkušenosti sbíral jako asistent režie, například u filmu Pouta), který si pro svůj celovečerní debut nemohl vybrat větší výzvu.

I když (nebo právě proto) se podrobnější zápletka a děj filmu drží tajně pod zámkem, budí ukázka zvědavost a přitahuje pozornost, zejména díky herecké dvojici Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser. Oblíbení čeští herci ze sebe vydávají spoustu hereckého umu, který z traileru jen čiší.

„Snažili jsme se udělat čistý žánr, film, u kterého ani na chvíli nevydechnete,“ říká o filmu producent Vratislav Šlajer. Na traileru je tento záměr znát. Je náznakový a dynamický. Pro toho, kdo by nevěděl, jak se má při ukázce cítit, jsou tu ještě rozmazané nápisy, které umocňují dojem něčeho nevídaného. A to by mohlo přijít.

V dalších rolích uvidíme Marka Taclíka a Igora Chmelu. Koktejl je namíchán, laťka stanovena, teď už můžeme jen držet palce, aby pokus o poctivý český thriller neskončil nezdarem.

Vendeta

Česko, 2011, 90 min.
Drama/Thriller

Režie: Miroslav Ondruš
Hrají: Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser, Marek Taclík, Igor Chmela, Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Václav Vostárek, Leoš Noha, Václav Neužil ml.

Premiéra v ČR: 24. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Vendeta: Vetchý a Kaiser se mstí v českém thrilleru