Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Válka Bohů: Levoboček 300 je exkurzí do světa vizuální dokonalosti

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

29. 6. 2011

Zack Snyder se svým vizuálně skvostným opusem 300 započal novou éru kinematografie. Malé studio, modré pozadí a hromada počítačových triků protlačily Třístovku k vysokým tržbám i uznání komiksových fanoušků. Válka Bohů režiséra Tarsema Singha kráčí ve sparťanských stopách a v druhém traileru nabízí nezřízené vizuální orgie.

Říkal tady někdo 300?, Zdroj: distributor filmu

Indický režisér Tarsem Singh na svém kontě příliš celovečerních počinů nemá. Uznání si vysloužil za své originální videoklipy a reklamy pro celou řadu světoznámých značek. V celovečerním debutu Cela beze zbytku zužitkoval své originální vizuální cítění a tuctový thriller naplnil sérií znepokojujících, ale přesto fascinujících obrazů.

S větším rozpočtem v zádech se následně pustil do svého vysněného projektu s názvem Pád. Minimální použití počítačových triků a opět bezkonkurenční obrazová stránka šla ruku v ruce se zajímavým příběhem o síle vyprávění. Skutečně velká hollywoodská produkce v rukách tohoto indického mága tak byla pouze otázkou času.

Podívejte se na první trailer, který je vizuálně umírněnější

S technikou natáčení z již zmiňované řežby 300: Bitva u Thermopyl se Singh vydá do světa řeckých bohů, kde bude hlavní úlohu plnit bájný venkovan Theseus, který bude bojovat proti krvežíznivému králi Hyperionovi. Ten se rozhodl podmanit lidstvo s pomocí legendárního luku Epirusu. Podobně jako v Třístovce tedy příběh nebude tím, na čem bude film vystavěn.

Druhý trailer totiž jen potvrzuje, že zde se bude hrát zejména na audiovizuální notu. Přestylizované zpomalené záběry tvoří, v kombinaci s originálním designem lokací a kostýmů, vizuálně bezkonkurenční mix. Ve spojení s využitou 3D technologií může snadno jít o jeden z výtvarně nejzajímavějších filmů letošního roku. Tarsem Singh to už ve svých předchozích filmech několikrát dokázal.

Válka Bohů (Immortals)

USA, 2011
Akční/Drama/Fantasy

Režie: Tarsem Singh
Hrají: Henry Cavill, Mickey Rourke, Freida Pinto, John Hurt, Kellan Lutz, Joseph Morgan, Isabel Lucas, Luke Evans

Premiéra v ČR: 10. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Válka Bohů: Levoboček 300 je exkurzí do světa vizuální dokonalosti