×
TOPZINE.cz

Trailer filmu Tinker, Taylor, Soldier, Spy: Gary Oldman bojuje se Sověty

OBR: Tinker, Tailor, Soldier, SpyNapětí mezi západním a východním světem v době studené války bylo značné. Film se pokusí nastolit atmosféru Londýna v 70. letech, kdy se na vrchol britské tajné služby dostane sovětský špeh. Je ale povolán vysloužilý profesionál, aby záškodníka vypátral.

OBR: Tinker, Tailor, Soldier, Spy
Gary Oldman z písmen a čísel, Zdroj: distributor filmu

Film Tinker, Tailor, Soldier, Spy je adaptací stejnojmenné knihy spisovatele Johna le Carré, který dříve pracoval v britské tajné službě, a tak je s tamějším prostředím dobře obeznámen. Obrazy z knihy na plátno přenese švédský režisér Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý), hlavní roli vysloužilého agenta si zahraje Gary Oldman, dále uvidíme například Colina Firtha nebo Toma Hardyho.

Stylizace traileru je temná jako samotná doba, v níž se film odehrává. Nad Londýnem plují šedivá mračna, ukázkou zní hluboký klavír, záhy nastoupí neméně provokativní smyčce a spolu dotváří symfonii přítomného nebezpečí. Se zrychlující se hudbou se dává do pohybu i samotné vyšetřování. Ukázka nešetří napětím, smyslem pro dramatičnost i jistým citem pro velkolepost, která se skrývá v koncertních síních.

Film Tinker, Tailor, Soldier, Spy měl premiéru na festivalu v Benátkách, který skončil 10. září. Hlavní cenu festivalu za nejlepší film, Zlatého lva, si sice neodnesl, ale britský filmový kritik David Gritten na něj pěl ódy na všech frontách práce.

Nakonec vše shrnul slovy: „Největší poctu filmu složíme tím, když prohlásíme, že dělá to, co každý skvělý film dělat má: srdce vám díky němu bude bušit jako o závod a z vašich mozkových buněk se bude kouřit.“

Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Velká Británie, 2011, 127 min.
Thriller

Režie: Tomas Alfredson
Hrají: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong, Toby Jones, John Hurt, Ciarán Hinds, Benedict Cumberbatch, David Dencik, Kathy Burke

Premiéra v ČR: neznámáDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..