Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Rum Diary: Johnny Depp je zpět v Karibiku, tentokrát jako novinář

Marek Benda

Marek Benda

28. 8. 2011

OBR: The Rum DiaryFilm vypráví příběh žurnalisty Paula Kempa, který se dostane do města na ostrově Puerto Rico, kde začne psát pro místní tisk. Paul si rychle přivykne na zdejší život, zaplete se se snoubenkou mocného obchodníka, který má v plánu přetavit město k obrazu svému. Záleží ale také na tom, co o něm napíší noviny, tedy Paul.

OBR: The Rum Diary

Vy máte televizi? Zdroj: distributor filmu

Film The Rum Diary vychází z předlohy amerického žurnalisty a spisovatele Huntera S. Thompsona. Do hlavní role Paula Kempa byl obsazen Johnny Depp, který si již zahrál v Hunterově adaptaci díla Strach a hnus v Las Vegas pod taktovkou Terryho Gilliama. Tentokrát režíruje Bruce Robinson, který sedl za kameru naposledy v roce 1992.

Producent snímku The Rum Diary Graham King prohlásil: „Hunter S. Thompson a Johnny Depp se stali blízkými při natáčení filmu Strach a hnus v Las Vegas. Tehdy Hunter ukázal Deppovi nepublikovanou verzi rukopisu své knihy The Rum Diary. Jsem hrdý, že mohu přenést tuto novelu na plátna kin k poctě Hunterova odkazu.“ Hunter S. Thompson spáchal sebevraždu v roce 2005.

Ale zpět k filmu a k jeho prvnímu traileru. Vítá nás Puerto Rico a Johnny Depp s krví podlitýma očima. Seznamujeme se s nádherným, avšak zaostalým rájem, kde na televizi koukáte přes ulici skrz dalekohled. V rytmickém střihu scén se pobavíme, naladíme na rumovou vlnu a možná se z bazénu vynoří i mořská panna.

Dále se ve filmu objeví zatraceně krásná Amber Heard jako femme fatale a Aaron Eckhart jako bohatý podnikatel s vizí. Tato jízda Karibikem by mohla být přece jen zábavnější než její starší, drogami vymaštěný filmový bratříček.

The Rum Diary

USA, 2011, 110 min.
Dobrodružný/Drama

Režie: Bruce Robinson
Hrají: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard, Richard Jenkins, Giovanni Ribisi, Amaury Nolasco, Karen Austin, Michael Rispoli, Marshall Bell, Bill Smitrovich

Premiéra v USA: 28. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Rum Diary: Johnny Depp je zpět v Karibiku, tentokrát jako novinář